ВМРО-ДПМНЕ бара распуштање на Собранието, СДСМ смета дека Мицкоски е во паника

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара распуштање на Собранието, СДСМ пак смета дека Мицкоски е во паника. За актулените политички состојби и одлуките кои денеска беа донесени на Извршниот и Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ разговаравме со Димче Арсовски – портпарол.

Разговор со Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Разговор со Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕНашата репортерка Александра Велинова во живо разговараше со портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски за најновите донесени одлуки во партијата

Gepostet von TV21 am Sonntag, 27. Januar 2019