Ејуп Алими од ДУИ: Совет до Премиерот Заев, да го следи примерот на Рама и да се затворат обложувалниците и казината

0

Пратеникот на ДУИ во вечерашото издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 упати јавен совет до Премиерот Зоран Заев да го следи примерот на премиерот на Албанија, Еди Рама и да ги затвори обложувалниците и казината.

Во Албанија од 1. јануари 2019 година стапи на сила Законот кој ги затвори сите обложувалници и казина го градското подрачје.