fbpx
Sunday, August 11, 2019

ВИДЕО: Воена парада во Солун, скандирања „Македонија е грчка“

Додека леташе над учесниците на годишната воена парада...

Заев: Не може нешто што не функционирало, преку ноќ да се смени, но може...

„На самиот почеток би сакал да го честитам...

Османи: Реформскиот процес мора да го издвоиме надвор од дневната политика

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања,...

„Алкалоид АД“ Скопје со позитивни финансиски резултати за периодот јануари-септември, 2018 година

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во...

Со имплементација на стандарди до олеснет влез на европскиот пазар

Домашните компании кои применуват европски стандарди имаат можност...

ВИДЕО: Воедна парада во Солун, скандирања „Македонија е грчка“

Додека леташе над учесниците на годишната воена парада...

Тетовци бараат затворање на обложувалниците, Владата на Заев да го следи примерот на Еди...

Излегоа во ноќните часови за да протестираа против...

Бугарите реагираат за текстови во македонски учебници по историја

Бугарија реагира после објавени текстови во учебниците по...

Османи ќе ја сефтоса новата линија Атина – Скопје

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи во...

Рангелова со оставка од функцијата претседател на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ: Нема...

На бркањата, бранувањата и оставките во ВМРО ДПМНЕ...

Ердоган го отвори новиот аеродром во Истанбул

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган најави дека...

Уставниот суд ќе расправа за ДУП И10 во среда

Уставниот суд на Република Македонија ќе расправа за...

Oпожарени две куќи во Автокоманда, пожарот бил предизвикан од електрична инсталација

Куќата на семејството Реџепи од населбата Автокоманда синоќа...

Квалитетот на Нутела се изедначува во сите држави на продажба

Европската комисија потврди дека некои мултинационални компании започнале...

Пратениците се скараа кој ја уништил економијата, најавени 187 амандмани за ребалансот на буџетот

„Ваквите промашувања, ваквото недозволиво исполнување на капиталните инвестициски,...

MAGAZINA

Almeda poston foton e djalit, ai mbushi plot 1 muaj

Ditën e sotme djali ka bërë 1-muajsh, ndaj ish-Miss Shqipëria ka zgjedhur të ndajë me të gjithë ndjekësit e saj në ‘Instagram’ disa foto...