СПОРТ

Ангеловски повика 18 фудбалери за дуелите со Гибралтар и Ерменија

Скопје, 29 август 2018 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски ги соопшти имињата на фудбалерите на кои ќе смета на првите два...

СВЕТ

Трамп им покажа црвен картон на новинарите

Претседателот на САД, Доналд Трамп, во Белата куќа ја прими делегацијата предводена од првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино, а во фокусот на разговорите...

Русија негира дека имало средба меѓу разузнавачи на Сирија и САД

Рускиот заменик министер за надворешни работи Михаил Богданов денеска ја негираше веста дека во јуни дошло до средба меѓу високи разузнавачки офицери на...

Хаменеи: Ќе се откажеме од нуклеарниот договор ако не е во...

Врховниот лидер на Иран ајатолахот Али Хаменеи денеска изјави дека Техеран може да го напушти нуклеарниот договор со светските сили по повлекувањето...

ОН стравува од 800.000 бегалци во случај на офанзива во Идлиб

Офанизвата на сирискиот режим во покраината Идлиб во северозападна Сирија може да натера на бегство дури 800.000 цивили, кои веќе живеат во бедни услови,...

Лавров: Недозволиво е терористите да држат цивили како заложници

Терористите во Идлиб настојуваат да користат цивилни заложници како жив штит, што е неприфатливо, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров.Лавров...

МАКЕДОНИЈА