fbpx
Sunday, September 22, 2019
Home Blog

Bie nga çatia, vdes 48-vjeçari nga Shkupi

Nga Ministria e Punëve të Brendshme informojnë se dje, respektivisht më 27 korrik 2019, rreth orës 14:50 në Strugë, është raportuar se një punëtorë ka rënë çatia e një objekti rreth 8.5 metra të lartë në pronësi të një kompanie private që gjendet në zonën industriale në autostradën Strugë-Qaf-Thanë, nga ku edhe ka humbur jetën. Personi është identifikuar si...

Jo vetëm Haradinaj! Kush janë të ftuarit nga Haga?

Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i kryeministrit javën që shkoi për shkak të ftesës që mori nga Prokuroria e Gjykatës Speciale. Pos tij, gjatë shtatë muajve të fundit për intervistim janë ftuar edhe dhjetëra ish-eprorë të tjerë të UÇK-së. Nga Gjykata Speciale deri më tani kanë ardhur mbi 70 ftesa për intervistim. I pari që pati konfirmuar pranimin e ftesës...

GJERMANIA ME NJË MESAZH NDAJ EMIGRANTËVE: MOS I FUSNI DUART FEMRAVE

Për shkak të rritjes së numrit të refugjatëve në Zvicër dhe Gjermani kanë nisur disa fushata sensibilizuese. Njëra prejt tyre, e cila i drejtohet kryesisht njerëzve që vijnë nga vendet e luftës, ka të bëjë me rregullat e mirësjelljes me femrat. Atyre u mësohet se, femrat nuk duhen prekur ne pjesët e tyre intime në ambjente publike pasi rrezikojnë që...

Almeda poston foton e djalit, ai mbushi plot 1 muaj

Ditën e sotme djali ka bërë 1-muajsh, ndaj ish-Miss Shqipëria ka zgjedhur të ndajë me të gjithë ndjekësit e saj në ‘Instagram’ disa foto pranë vogëlushit të saj. “1-muajsh”,- ka shkruar 27-vjeçarja krah postimit të saj në të cilin nuk kanë munguar edhe komente të shumtë nga miqtë e Almedës.

Jennifer Lopez tregon sekretin e të qenit e re

Kur flasim për rininë e përhershme, emri i parë që na bie ndërmend është Jennifer Lopez. Për këngëtaren dhe aktoren duket se koha ka ndaluar qysh moti, madje për të duket se vitet ecin prapa. Ajo duket sa gjysma e moshës së saj me fytyrë pa rrudha, forma trupore që çdo vajzë ia ka zili dhe plot rrezatim. Lopez më në...

I kujtoni si të përsosur, Mihrija rrëfen rastin kur u fjalos me Naimin

Janë një ndër çiftet më të njohura të estradës. Bëhet fjalë për Naim Abazin dhe Mihrije Braha, shkruan arbresh.info. Kjo e fundit ishte e ftuar në emisionin n’ZOOM ku foli për projektin e fundit ‘Mashallah’. Mes tjerash përmendi edhe raportin me bashkëshortin e saj Naim Abazi. Këngëtarja kujton një rast kur është fjalos me Naimin.     https://www.youtube.com/watch?v=FYQCR0F6Oj0

Nëse gishtat tuaj bëhen kështu kur i fusni në ujë, kjo tregon diçka tronditëse

Me anë të disa gjesteve te thjeshta, apo dhe veprimeve qe shpesh kalojne pa u vene re nga ana jone mund te mesojme shumë për shëndetin tone. Mund t’ju duket e habitshme, por një gotë ujë zbulon shumë gjëra për organizmin tuaj, që mund të mos e keni menduar më parë. Provojeni: Mbushni një gotë me ujë të ftohtë. Zhysni në të majat...

Si të keni shumë ndjekës në rrjete sociale

Të gjithë e dimë sa e fuqishme është loja e Instagramit – për një LIKE më shumë. Po si mund të kesh më shumë ndjekës? Mund të kesh dëgjuar edhe nga kushëriri i vogël 12-vjeҫar që njerëzit paguajnë për të pasur më shumë ndjekës në rrjetet sociale. Por nuk është kjo ajo që do të bësh. Në varësi të faqes...

6 mënyra për ta kuptuar nëse telefoni juaj po përgjohet

Telefonët janë përgjuar në çdo kohë dhe sërish përgjohen, dhe kjo sigurisht që nuk i konvenon askujt, por si ta dini nëse telefoni juaj po përgjohet. Më poshtë ju sjellim 6 mënyra për ta kuptuar atë: 1.Kontrolloni se sa gjatë mban bateria e telefonit tuaj. Bateria e telefonit celular përdoret në rastet e dërgimit të SMS-ve apo informatave me zë, ose...

Kjo është arsyeja pse nuk ju merr gjumi kur ndërroni vend

Nëse flini në hotel, te miku ose në ndonjë vend të ri, gjasat janë të mëdha që të keni probleme me gjumë. Kur flemë në vend të ri, truri “vendoset” në gjendje “mbijetese” dhe përjashtohet vetëm njëra gjysmë e tij, derisa hemisfera tjetër qëndron e zgjuar dhe në kujdes. Shkencëtarët nga Universiteti Brown, që kanë studiuar këtë fenomen, thonë se në...

Trendi i ri i Instagramit, tashmë mund të keni vetulla në formën e hënës

Në Instagram po qarkullon së fundmi një trend i ri i vetullave në formë hëne. E para që doli me një vetull në formën e hënës ishte Hayley Bui, një influencuese në Instagram e cila numëron 557,000 ndjekës. Bui është gjithashtu edhe themeluese e ‘Hayley Cosmetics’. Gjithsesi, sado reale të duket, vetulla në foto nuk është ‘vizatuar’ nga vetë Hayley. Në...

Në vendin ku çdo i treti banor është milioner

Nga gjithsej 38.300 banorëve që ka Monako, 12.261 prej tyre janë milionerë. Kjo i bie që çdo i treti person që jeton në këtë shtet të pavarur të Francës gëzon milionat. Varfëria në këtë vend është zero, kurse GDP-ja për kokë banori arrin në 165.420 dollarë. Por, 75 përqind prej banorëve në këtë vend janë ardhacak. Monako gjithashtu është shtëpi...

Kjo prezantuese shqiptare pozon krah Adriana Limës

Në Cannes të Francës, në eventin Amfar nuk kanë munguar as këtë vit shqiptaret. Përpos Aurela Hoxhës, aty ka qenë edhe prezantuesja Albana Osmani. Kjo e fundit, ka arritur të shkrepë një foto me një prej ikonave të bukurisë, modelen Adriana Lima. Të shumtë kanë qenë komentuesit të cilët e kanë komplimentuar Osmanin për paraqitjen dinjitoze në tapetin e kuq të këtij...

Mjaltë me spec djegës – efektet fantastike për organizmin!

Është i ëmbël dhe i zjarrtë. Ka një shije, e cila duket sikur të ka munguar gjithë jetën. Në lugën e parë, ëmbëlsia e mjaltit të zgjon qiellzën ndërkohë që pak çaste më vonë përjeton nxehtësinë e papërmbajtur të specit djegës. Thënë shkurt, një kombinim i jashtëzakonshëm. Ata që janë të dhënë pas mënyrave të shëndetshme të pastrimit të organizmit,...

Adelina Tahiri merr një tjetër dhuratë të shtrenjtë nga burri i saj

Adelina ka pranuar një dhuratë nga bashkëshorti Këngëtarja e mirënjohur, Adelina Tahiri është ndër artistet, e cila nuk është e rezervuar për fansat e saj. Ajo në rrjete sociale publikon imazhe të shumta nga jeta private dhe profesionale. Sot bukuroshja shqiptare ka marrë një dhuratë nga bashkëshorti i saj. Këtë e ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes një postimi në...

Me këto ushqime e bëni trupin tuaj të fortë gjatë muajit të Ramazanit

Tashmë është java e dytë e muajit të Ramazanit dhe agjërimi di të jetë i jetë i papërballueshëm për ata që nuk ushqehen si duhet, transmeton Gazeta Metro. Nëse agjerimi mbahet në mënyrën e duhur nga persona që gëzojnë shëndet të plotë, mund të ndikojë pozitivisht në shëndet. Gjatë Ramazanit ushqimi merret çdo ditë dhe nëse merret ashtu siç duhet,...

Çfarë duhet të dini për vizat dhe lejet e qëndrimit në Zvicër

Zvicra konsiderohet si vendi më i banuar nga të huajt. Mirëpo, secili i huaj që qëndron për më shumë se 90 ditë, ka nevojë për leje qëndrimi, madje edhe për qytetarët e BE’së. Zvicra nuk është pjesë e BE-së, por së bashku me Islandën, Lihtenshtajninë dhe Norvegjinë formon Shoqatën Evropiane të Tregtisë së Lirë (EFTA). Zvicra është gjithashtu një nga 26...

Edhe mamaja e Loredanës e implikuar në skandalin e mashtrimit

Dje u zbulua se të tjerë anëtarë të familjes së Loredanës dhe Mozzik janë përfshirë në historinë e mashtrimeve dhe zhvatjes së parave të shtetases Petra Z., në Zvicër. Viktima e rrjetit të gjerë të mashtrimeve, Petra Z., jo vetëm që transferoi para në llogarinë e reperes, por sipas burimeve për portalin “20 min.ch”, ajo ka transferuar para edhe tek...

‘Çënari’: Dashuria dhe respekti për nënat më është dyfishuar

Aktori turk Tolgahan Sayisman, i njohur si ‘Çënari’, dhe bashkëshortja e tij, shqiptarja, Almeda Abazi, janë bërë prindër për herë të parë javën e kaluar. Dyshja u gëzuan me një djalë, të cilin e pagëzuan me emrin Efehan. Sot (e diel), me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Nënave, Tolgahan vendosi të ndajë me fansat një fotografi shumë të veçantë në rrjetin...

Pse nuk duhen mbajtur vezët në derën e frigoriferit

Nëse blini një frigorifer të ri ju do të keni një pajisje të vogël e cila shërben për mbajtjen e vezëve. Së fundmi, ekspertët kanë zbuluar se vendi ku i vendosim vezët në frigorifer është shumë i rëndësishëm pasi mund të dëmtojë rënd shëndetin. Kur është fjala për vezët, ekziston një debat i madh se ku duhet të mbahen, disa...

Kapet një vajzë me mar*ihuanë në Kumanovë (FOTO-EMRI)

Mbrëmë rreth orës 18 është ar*restuar në Kumanovë Monika Ristovska, vajza nga Shkupi e cila publikisht konsumon mar*ihuanë dhe angazhohet për legalizimin e saj në Maqedoni. Ajo është ar*restuar në rrugë dhe më pas është bastisur vendqëndrimi i saj në Kumanovë ku janë gjetur 5 gram ma*rihuanë. Policia ka kërkuar prej Prokurorisë që vajzës së arr*estuar ti shqiptohet parabu*rgim, shkruan faqja...

NJIHUNI ME VAJZËN QË REFUZON TË DALË ME MESHKUJ SEPSE KA FRIKË SE I ZBULOJNË SEKRETIN

Abigail Collins është emri i vajzës e cila prej shumë vitesh shpenzon dy orë përpara pasqyrës duke bërë make up. Kjo sepse fytyra e saj është e mbushur me akne. Studentja tregon se qëkur ishte në moshë të vogël, ajo është përballur me tallje nga shokët dhe shoqet e saj sepse ka shumë akne. Kur, ajo nisi të shkonte në fakultet...

Shqiptari bëhet i fortë me policin e Zvicrës pastaj thotë “oj gru më myten” (Video ekskluzive)

Policia zvicerane kishin shkuar në derë të një shqiptari, e ky nuk i priti shumë qetë. Në videon që i kanë dërguar Gazetës Express, banoi shqiptar në Zvicër shihet teksa debaton ash.për me një nga policët zviceran. Më vonë, Polici vendos ta ndal shqiptarin, dhe kjo duket sikur arr.estim i dhun.shëm. Më pas shqiptari thërret gruan e tij duke i thënë ‘oj...

Zbuloni ç’duhet të hani nëse grupi juaj i gjakut është AB

Grupi i gjakut AB është një nga grupet më të rralla të gjakut dhe shihet biologjikisht si i ndërlikuar. Nuk shkon me asnjë nga kategoritë e tjera, pasi antigjenet e grupit AB bëjnë që herë të ngjajë me grupin A dhe herë me grupin B, dhe herë-herë shihen si një kombinim hibrid. Kjo është edhe arsyeja kryesore pse personat që...

Kjo shenjë e horoskopit është gjithmonë ‘shef’ në lidhje

Nuk ka asnjë ngurrim dhe shumë konkretisht e pa ekuivoke do ta njoftojë partnerin me nevojat e veta dhe pritjet në lidhje. Di të jetë shumë kokëfortë, verbërisht u qëndron bindjeve të tij dhe me këtë rast e injoron anën tjetër të tregimit. E vërteta e tij ka vlerë absolute dhe gjithmonë atë e imponon si të vetmen të mundshme. Besojmë se...

Loredana: Paratë janë dhuruar me dëshirë jo me kërcënim

Duke folur për rastin, ajo ka thënë se në Prishtinë ka ardhur për të incizuar një videoklip. Madje ka thënë se asnjë para nuk është marrë me dhunë ose me kërcënim të gjitha janë marrë me vullnetm të palës së kundërt. “Jam këtu për me xhiru një spot, ky spot është planifiku me u xhiru më herët. Në bazë të mediave...

Pak ditë para dasmës vendosi të mos martohej, por gjesti që bëri më pas u admirua nga mijëra njerëz

24-vjeçarja nga Teksasi, Kolbie Sanders dhe i fejuari i saj prej katër vitesh, Skylar Cotton kishin vendosur të kurorëzonin me martesë lidhjen e tyre më datë 20 tetor. Çdo gjë ishte gati për ditën e madhe, ishin prenotuar parukierët, vendi dhe gjithçka tjetër. Por, pak ditë para dasmës, Kolbie vendosi të anulonte çdo gjë, pasi kuptoi që ajo dhe...

Mënyrat sekrete se si mund të bëheni më të mençur

Truri është pjesa më e rëndësishme e trupit të njeriut – dhe prapëseprapë shumica e njerëzve nuk i kushtojnë shumë rëndësi këtij organi. Përderisa pasojat e mungesës së aktivitetit të trurit mund të mos vërehen menjëherë, mbajtja e trurit ‘fit’ dhe të shëndetshëm, siç mirëmbahen muskujt, është jashtëzakonisht e rëndësishme dhe mund t’ju ndihmojë në shëndetin mendor për tërë jetën,...

Pas 4 vitesh arrin të ecë, djaloshi hedh valle nga gëzimi

Deri sa luftimet e sulmet nuk po ndalen në Afganistan edhe pas 18 vjetësh e rrallë dëgjohet ndonjë lajm i mirë, shikoni Ahmad Rahman’in pesë vjeqar nga Afganistani si e hedhë vallen. Ky djalë pesë vjeqar humbi këmbën kur ishte vetëm 8 muajsh pas rënies në minë në provincën Logar në Afganistanin e përgjakur nga lufta. Tani Ahmad Rahman’it ju vendos...

10 mënyra për përdorimin e limonit që ndoshta nuk i keni ditur

Dihet se si limoni mund të shfrytëzohet në fusha të ndryshme dhe për përdorime të shumta. Të ashtuquajturat “mjetet juridike të gjyshes” shpesh përfshijnë limonin midis elementëve të nevojshëm, për t’u kujdesur për veten ose për t’u kujdesur për shtëpinë. Këtu janë 10 përdorime të ndryshme që mund të mos i dini: 1.Para se të lani pëlhurat tuaja të bardha, vendosini...

Jam musliman, agjëroj por luaj bastore, A është e vërtet se kot agjëroj? Ja si i përgjigjet Hoxha

Pyetja: Unë jam musliman, por luaj bastore, dhe atë gjatë kohë. E di se nuk bën, por ja mashtrohem. Mirëpo, në jetën time asnjiherë nuk e kam prishur Ramazanin. Disa me thonë se kot agjëroj, pasi luaj bastore. A është e vërtetë se kot agjëroj, dhe çka të bëj të agjëroj apo mos të agjëroj, sepse ende luaj bastore? Bashkim...

Merve bashkohet me Rëzain, ja ç’do ndodhë nesër

Merve dhe Mila shkojnë në shtëpinë ku fshihet Rëzai. Merve i tregon Rëzait që e braktisi Serhanin dhe e pyet ku janë paratë. Rëzai shtiret si i pafajshëm dhe dyshon tek Merve. Ajo i tregon që e kapi Serhanin duke e tradhëtuar. Oja gjen adresën e shtëpisë së Galipit. Arzu fton në shtëpi Enverin për të punuar. Nilaj i tregon...

Leonora Jakupi shfaqet dorë për dore me këtë mashkull (FOTO)

Për vite të tëra në skenën muzikore, Leonora Jakupi ka arritur të jetë nga këngëtarët më të pëlqyera të estradës. Kjo falë projekteve muzikore të realizuara në mënyrën më të bukur. Dëgjueshmëria e këngëve të saj nuk u zbeh asnjëherë, përkundrazi çdo vit e më tepër u bë shumë më e klikuar dhe e komentuar. Përveç si këngëtare e zonja, ajo njihet...

Këngëtarja shqiptare, Enca Haxhia është në përgatitje të këngës së re.

Këngëtarja shqiptare, Enca Haxhia është në përgatitje të këngës së re. Këtë e ka bërë të ditur vet artistja përmes një video të postuar në llogarinë e saj Instagram.     View this post on Instagram   ENCA feat ? = 💣 A post shared by ENCA (@enca) on May 8, 2019 at 9:05am PDT Ajo thotë që do të jetë hiti i kësaj radhe dhe...

Feridja u martua me një mashkull tjetër, ky ishte reagimi nga Xhynejti

Seriali Më Fal po vazhdon që edhe më tutje të shfaqet në ekranet tona. Dy aktorët turk, të cilët u bënë të njohur me rolet e tyre nga seriali “Më fal”, Şeyma Korkmaz, “Feridja” dhe Cuneyt Mete “Xhesuri”. Javën e kaluar dashurinë e tyre e kanë kurorëzuar me martesë. Siç kanë raportuar mediat turke, çifti ka organizuar një dasmë ku kishin...

Xhirim i paparë: Si përhapet kanceri në organizëm

Këtë xhirim me siguri nuk e keni parë kurrë deri tani. Shikoni, të zmadhuar, se si kanceri përhapet nëpër organizëm. Kanceri është një ndër sëmundjet më të rënda dhe më të fshehta të ditëve të sotme. Mjekësia, sado që ka avancuar dhe ka luftuar kundër kësaj sëmundjeje të rrezikshme, nuk ka zgjidhje të vërtetë Njëri nga shkaqet është pikërisht ai që, madje...

Kjo është torta më e shtrenjtë në botë, ka kushtuar miliona

Kjo është tortja me e shtrenjtë në botë.Duket si një nuse dhe ka fiks përmasat e saj, por kjo që po shihni është thjeshtë një tortë.Torta nuse është torta më e shtrenjtë në botë dhe është realizuar në Dubai.Mediat e huaja bëjnë me dije se torta ka kushtuar plot 1 milion dollarë dhe është 182 cm e gjatë edhe...

Nuk do të besoni sa Ramazana i ka agjërua ‘Xheku’

Besimtaret mysliman kanë nisur agjërimin e muajt të shenjtë të Ramazanit. Aktori i njohur kosovar, Naser Rafuna është njëri ndër artistët mjaft të dashur për publikun. Ai me rolet e ndryshme ka arritur të fitojë dashurinë e publikut. Aktori, duke qenë se ka numër të madh të fansave, në rrjete sociale tregohet kogja aktiv, ku edhe publikon imazhe të ndryshme nga...

Takohen Shkurte Fejza dhe Shyhrete Behluli, arsyeja do t’iu befasojë

Raporti në mes të dy këngëtareve të mirënjohur, Shkurte Fejzës dhe Shyhrete Behlulit ka tash e disa vite që është tejet i komentuar në media e në publik. Ato dikur ishin mikesha shumë të mira dhe tani nuk flasin me njëra-tjetrën, përcjell ORAinfo. E për këtë asnjëra nga palët nuk ka thënë asgjë. Mirëpo, ato vazhdojnë të takohen në mbrëmje të përbashkëta,...

Ja kush po e mbështet Loredanën në këto momente të vështira

Është publikuar foto e parë e Loredanës pas gjithë ‘zhurmës’ rreth arrestimit. Një familjar i Loredana Zefit e ka publikuar një foto së bashku me reperen e cila u arrestua dhe lirua më pas nga policia. Kjo foto u publikua në Instastory pak pasi “RapUpdate” konfirmoi se pas marrjes në pyetje nga policia, Loredana është liruar. Policia e Zvicrës jep detaje...

“Buzët e mia po shpërthenin, mos e provoni kurrë në shtëpi”, 42-vjeçarja pëson alergjinë e tmerrshme

Clare Clark nuk e kishte imagjinuar kurrë që një reklamë në Facebook, një nga të shumtat që na shfaqen çdo ditë, do t’i shkaktonte alergjinë më të rëndë të jetës. Gjithçka nisi javën e parë të marsit, kur 42-vjeçarja britanike nga Bristol vendosi të blinte një zbardhues dhëmbësh në një faqe jo fort të njohur. Çmimi prej 60 dollarësh...

Publikohen fotografitë e Almedës dhe Tolgës me djalin e sapolindur

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman pak ditë më parë u bënë prindër për herë të parë të një djali që e quajtën Efehan. Cifti bëri bujë me shumë fotografi ku shihen e gjithë familja. Së fundi janë publikuar foto ku shihet Almeda dhe Tolgahan duke u larguar nga spitali. Nga foto shihet Tolgahan duke mbajtur djalin e tij në duar, e që...

A është i përfshirë edhe Mozzik në problemin e Loredanës?

Çifti zviceran ka treguar edhe për takimin me partnerin e Loredanës, Mozzik. Petra, 52 vjeçarja zvicerjane që ka akuzuar Loredanën se i ka marrë 900 mijë franga bashkë me vëllezërit e saj ka treguar për mediat lokale edhe takimin me Mozzik. Çifti zvicerian ishte i vendosur tashmë për të marrë paratë dhe shkon në banesën e Loredanës në Luzern. “Atje ishte edhe...

Papa mysafir i shpeshtë në Ballkan – por pse po e refuzon Kosovën?

  Papa Françesku është treguar mjaftë i gatshëm për të vizituar vende të ndryshme nëpër botë. Në Ballkan, ai ka ardhur 4 herë në Shqipëri, Bullgari, e Turqi (pjesa europiane e saj llogaritet Balllkan), si dhe në Maqedoni, vizitë të cilën e kreu dje. Kosova ka ftuar Papën disa herë por nuk ka arritur ta sjellë këtu. Liderët kosovarë e kanë...

5 gjërat që i ndodhin trupit të njeriut nëse nuk bëni seks rregullisht

Marrëdhëniet seksuale janë një nevojë fiziologjike që lind bashkë me njeriun. Pas kalimit të fazës së pubertetit, ai fillon të njohë trupin dhe të zbulojë nga pak libidon e tij. Seksi është një komponent shumë i rëndësishëm në jetën në çift, pasi jo vetëm vendos marrëdhënien në një tjetër dimension, por edhe sepse sjell shumë përfitime pozitive për organizmin....

MAGAZINA

Almeda poston foton e djalit, ai mbushi plot 1 muaj

Ditën e sotme djali ka bërë 1-muajsh, ndaj ish-Miss Shqipëria ka zgjedhur të ndajë me të gjithë ndjekësit e saj në ‘Instagram’ disa foto...