Momirovski: Bojkoti i zgjedhjeve nuk shkon në favor të asnjë partie

Gazetari dhe opinonisti Goran Momirovski, i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat, tha se bojkoti i zgjedhjeve presidenciale nuk shkon në favor të asnjë partie. Ai thotë më tej se, pas zgjedhjeve presidenciale, asnjë parti humbëse nuk mund të kërkojë zgjedhje të parkohshme. Sipas Mimorovskit partitë duhet të pranojnë rezultate cilado qofshin ato.