Mozzik tani nën menaxhimin e kompanisë së madhe botërore muzikore

Reperi Mozzik po ndjek famën edhe në Europë.
Mozzik është një ndër reperët më aktiv të skenës muzikore shqiptare.

Mozzik vite më parë ka qenë pjesë e labelit “On Records”, nga i cili tash e një kohë është shkëputur.

Përmes rrjeteve sociale, reperi ka bërë të ditur që ka nënshkruar me kompaninë muzikore “Sony ATV”.

Lajmin e ka konfirmuar vetë reperi përmes një fotografie, ku u shfaq përkrah ekipit të “Sony ATV” në Gjermani.

Pjesë e këtij labeli në Gjermani është edhe e dashura e Mozzik, Loredana, ndërsa kjo kompani njihet si botuesi më i madh muzikor në botë dhe menaxhon me veprat e Michael Jackson, Leonhard Cohen, Lady Gaga, Kraftwerk, Wincent Weiss dhe Max Giesinger.