Nga Diouf te Rivaldo… 10 blerjet që dështuan pas Kupës së Botës

Kupa e Botës është evenimenti më i rëndësishëm në futboll.

Shumë lojtarë ëndërrojnë pjesëmarrjen atje me kombin e tyre, dhe ata që e arrijnë bëjnë maksimumin për të shkuar sa më lartë.Nuk janë të paktë lojtarët që janë larguar si yje nga Kupa e Botës, gjë që ka shtyrë shumë skuadra të ‘luftojnë’ për transferimin e tyre.

Për fatin e keq të tyre, këto transferime nuk kanë dalë të jenë të duhurat, pasi këta lojtarë nuk kanë arritur të tregojnë te ato klube as gjysmën e asaj nga Kupa e Botës.Njëri prej tyre është edhe El Hadji Diouf, që bëri shumë bujë me Senegalin në Kupën e Botës në vitin 2002, por pamë krejt tjetër lojtar kur atë verë kaloi te Liverpooli.‘Calciomercato’ ka bërë një listë të lojtarëve që kanë shkëlqyer në Kupën e Botës, por jo edhe te skuadrat që janë transferuar pastaj./Lajmi.net/Papa Bouba Diop – LensGuivarc’h – Newcastle UnitedKhalilou Fadiga – InterOleg Salenko – ValenciaDenilson – BetisAsamoah Gyan – SunderlandRivaldo – MilanKleberson – Manchester UnitedEl Hadij Diouf – LiverpoolJames Rodriguez – Real Madrid

Loading...