Sunday, March 24, 2019

Për një fotografi të bukur, sfilatë në Debar Maalo! (Foto)

Dy vajza janë regjistruar duke u përpjekur që të bëjnë një fotografi të bukur në lagjen Debar Maalo të Shkupit ku, pozimi i tyre...

Horoskopi, ja difektet e çdo shenje kur bëhet fjalë për dashurinë

Dashët punojnë shumë. Mund të pushojnë lehtë dhe thjeshtë të harrojnë gjërat që kanë të bëjnë me bashkëjetesën apo t’u dedikohen vetëm problemeve  madhore....

“Kam gjoks të madh, duhet të mësoheni me këtë”, deputetja shkakton furtunë në Kuvend (FOTO)

Ana Paula da Silva është zgjedhur këtë të hënë deputete për herë të parë në Brazil. E njohur si Paulinha, 43-vjeçarja ka shkaktuar së...

Si të kuptosh tradhtinë pa u lodhur aspak! Tre veprimet që nxjerrin zbuluar mashtruesit

Zakone të rejaNëse partneri nuk sillet më si më parë dhe ndryshon zakonet e tij më bazike, ka ardhur momenti që të filloni të...

Femrat e këtyre shenjave “drejtojnë” mashkullin

Kjo ndodh për shkak të karakterit të tyre të fortë, sepse kujdesen për të gjitha aspektet e lidhjes dhe kërkojnë diçka më të mirë...

E dinë si t’ju bëjnë për vete: Në këtë shenjë horoskopi lindin mashtruesit më të mëdhenj

Këta kameleonë shoqërorë do t’ju bindin që pikërisht janë ata shoqëria juaj e përsosurFjala është për Ujorët.Personat e lindur në këtë shenjë janë shumë...

KOSOVA

QEVERIA MBULOHET ME LLOGON E NATO-SË

Në Kosovë është shënuar 20 vjetori i ndërhyrjes humanitare të NATO-së, kundër spastrimit etnik të Serbisë. Për nder të kësaj dite, objekti i Qeverisë është...

“ARRESTIMI” NGA POLICIA E KOSOVËS, REAGON AKTORI I STUPCAVE

Gjatë ditës së sotme në medie ka qarkulluar një lajm se aktori Mensur Safqiu është arrestuar nga Policia e Kosovës.Mensur Safqiu u pa në...

DJALI I BATON HAXHIUT REAGON KUNDËR SPEKULIMEVE TË BOTA SOT: E LËNDUAN EMOCIONALISHT NËNËN TIME

Një shkrim spekulues i gazetës “Bota Sot”, i cili sugjeronte se Andi Haxhiu, djali i publicistit, Baton Haxhiu, është këshilltar në Ministrinë e Mbrojtjes...

TEKNOLOGJI

Disa truqe që i ndihmojnë baterisë së iPhone të zgjasë më shumë

Çfarë duhet të bëni që bateria e telefonit tuaj iPhone të qëndrojë më gjatë e të mos harxhohet shpejtë. E përditshmja ‘The Sun’ ka përzgjedhur...

STAY CONNECTED

25,503FansaPëlqeje
9,143NdjekësitNdjek
1,400,069NdjekësitNdjek

FEMRA

GRUAJA E FUTBOLLISTIT SERB BËHET “HORË” NGA MEDIAT ITALIANE

Ka kohë që Jovana Djordjevic njihet si një prej femrave më atraktive, që është edhe gruaja e një sportisti.Kjo modele, gruaja e futbollistit serb...

Rrëfimi i tmerrshëm i nuses gjermane të ISIS-it për natën e parë të martesës së saj (FOTO)

Gruaja gjermane tregon se si e kaloi natën e parë të martesës në një dhomë torturuese të mbuluar me gjak.Derya O., një 25-vjeçare, vjen...

Personat që qajnë gjatë një filmi janë më të fortit nga të gjithë

Gjatë tërë jetës sonë jemi mësuar t’i shtypim emocionet tona, dhe na është thënë se qarja është shenjë e dobësisë dhe arsye për turp.Por,...

Pse duhet shmangur kafeinën para gjumit

Keni dëgjuar shumë se kafeina nuk është e mirë për shëndetin dhe gjumin nëse e merrni atë në orët e mbrëmjes.Përpiquni te mos merrni...

LAJMI I FUNDIT

Si erdhi vendimi që NATO të su*lmojë Serbinë më 24 Mars 1999

Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë avionët e NATO s lëshuan rake*tat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë...

Rifat Jashari ka një kërkesë për shqiptarë!

Vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari Rifati ka kërkuar bashkim të të gjithëve, në çdo ditë dhe jo vetëm kur ka përvjetorë.Në 21 vjetorin...

20 vjetori i bombardimit të NATO-s në ish- Jugosllavi, Majko tregon telefonatën që mori nga amerikanët

Përmes një mesazhi të shkurtër në rrjetet sociale, Pandeli Majko ka kujtuar dhe fjalët e pakta që i kanë thënë amerikanët pas përfundimit të...

Epopeja e UÇK-së në Gllogjan, simbol i rezistencës së shqiptarëve

Personalitete të shumta e me dhjetëra qytetarë sot po bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial në Gllogjan, me rastin e shënimit të epopesë së Dukagjinit.Qytetarët...

FFK ka një njoftim të rëndësishëm para ndeshjes Kosovë Bullgari

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) njofton se do të ketë masa të rrepta kontrolli dhe sigurie gjatë hyrjen në stadiumin “Fadil Vokrri” për...

E mjerë Tetova ime bosh!

Nga Donika BakiuTetova qyteti im i lindjes , e rritur në këtë qytet , shkollimin nga ai fillorë e deri në magjistraturë në Tetovë...
0FansaPëlqeje

Si erdhi vendimi që NATO të su*lmojë Serbinë më 24 Mars...

Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë avionët e NATO s lëshuan rake*tat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë...

SHQIPRIA

E rëndë! Burri mb.yt gruan pas një konflikti (Detaje)

Një kr.im i rëndë brenda familjes ka ndodhur në qytetin e Gramshit rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm.Mësohet se burri ka mby.tur...

Politikanja shqiptare ndahet nga bashkëshorti

sh-deputetja e Partisë Demokratike dhe njëherësh edhe anëtare e kryesisë në këtë parti, ka vendosur të ndahet nga bashkëshorti Ilir Shqina.Shqina ka qenë pedagog...

Shqiptari që iu gëzua aktit terrorist: U ngjallë Gjergj Kastioti, të lumtë pushka! (FOTO)

49 persona kanë humbur jetën pas një sulmi terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandë të Re.  Brenton Tarrant, terroristi 28 vjeçarit...

Çudirat e motit! Të lodhur nga dimri banorët fillojnë plazhin në Vlorë

Nkëtë kohë me diell vlonjatët nuk e kanë shfrytëzuar vetëm për shëtitje buzë detit.Disa qytetarë mesa duket nuk i kanë rezistuar dallgëve e janë...

Samiti i Diasporës, “Shqiponja e Artë” dhe “Ambasador i Kombit”, dy çmime prestigjoze për Lazim Destanin

“Shqiponja e Artë” dhe “Ambasador i Kombit”. Këto janë dy çmimet e larta që iu dhanë një prej figurave më të spikatura të diasporës...

SHOW BIZ

Ka kohë që Jovana Djordjevic njihet si një prej femrave më atraktive, që është edhe gruaja e një sportisti.Kjo modele, gruaja e futbollistit serb...
Para pak ditësh, këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu gjatë një interviste ka folur për blerjen e klikimeve nga këngëtarët shqiptarë, ku mori si shembull...
Kantautori Flori Mumajesi ka reaguar pasi Sabri Fejzullahu e akuzoi për blerje klikimesh."Nuk mundet, Flori Mumajesi bëri 3 milionë klikime në një ditë,"-tha këngëtari,...

SHNETA

Lëkurat e hudhrave: Sekreti për rënien në peshë

Lëkurat e hudhrës janë përdorur që në lashtësi për të mbajtur organizmin në formë, nxitur qarkullimin e gjakut dhe mbi të gjitha për të...

Çfarë ndodh me trurin e njeriut para se të vdesë

Sipas zbulimit të një ekipi neurologësh nga spitali i “Charité-Universitätsmedizin Berlin”, një valë aktiviteti elektrik që emërtohet “tsunami cerebral” duket se shënon fillimin e...

Çamçakëzi shkakton probleme tek muskujt e nofullë

Sheqeri i cili gjendet tek disa çamçakëzë është një përbërje që shkakton probleme për shëndetin e dhëmbëve prandaj duhet të keni kujdes dhe ta...

Pse themi shëndet kur teshtijmë?

Pse themi shëndet kur teshtijmë?  Një nga këshillat e përsëritura të mamit që herët ka qenë padyshim: “Kur dikush teshtin, themi “Shëndet””.Sigurisht që e kemi...

EROS

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

SPORT

Zyrtare: Shkarkohet Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e...

Ja çfarë tha pas ndeshjes Armando Sadiku

Pas ndeshjes në një prononcim për RTSH, sulmuesi i Shqipwrisw, Armando Sadiku është shprehur se plani ishte që ai të nisej titullar në këtë...

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Barcelona me gjeniun Messi, favorit për Ligën e Kampionëve”

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, i kaloi 15 vjet duke i shfaqur cilësitë e pabesueshme që i zotëron, ama prapëseprapë ai gjen mënyra të...

ARTIKUJT E FUNDIT

Polici zbulon planet për ta liruar nga burgu imamin shkupjan, Shukri Aliu

Në gjykimin e të akuzuarve për vepra që lidhen me terrorizëm Ardian Mehmeti, Valon Shala, Genc Selimi, Musli Hyseni dhe Nuredin Sylejmani, në cilësi...

Lika në pritjen e kancelares gjermane Merkel (FOTO)

Sot gjatë pritjes zyrtare të Kancelares gjermane, Angela Merkel, nga përfaqësuesit politik vendor, është vërejtur edhe prezenca e zv/kryeministrit për Marrëveshjen e Ohrit dhe...

Merkel: 30 shtatori është shans historik

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka theksuar se referendumi është i rëndësishëm për të ardhmen e Maqedonisë dhe se është një shans historik. Ajo tha...

Sherr me thika në Dibër, plagoset rëndë pronari i lokalit

-Një konflikt për motive të dobëta ka degjeneruar deri në përdorimin e thikave, dhe për pasojë është plagosur një 49-vjeçar. Ngjarja në fjalë ndodhi...

BESA e Gashit formon shtab PËR referendumin

Lëvizja BESA, në mbledhjen e fundit të Kryesisë Qendrore, të mbajtur më 6 shtator, ka diskutuar edhe për referendumin që do të mbahet në...

Serwer: Referendumi është vendimtar për të ardhmen e Maqedonisë

Profesori i universitetit “Johns Hopkins”, Daniel Serwer konsideron se “referendumi ku qytetarët do të deklarohen se a janë për hyrje në BE dhe NATO...

Vizita e Vuçiç, mobilizohet policia për sigurinë e tij, ja çfarë do bëjë…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot e nesër do të qëndrojë për vizitë në Kosovë, ku do të vizitojë edhe liqenin e Ujmanit. Për këtë...

Marrëveshja e Prespës për emrin e Maqedonisë, Kocias: Do kalojë në kuvend, kemi përkrahje

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Kocias, ka deklaruar se Marrëveshja e Prespës për emrin e ri të Maqedonisë, do të kalojë patjetër për miratim...

Muki: Ja çfarë është patriotizëm

Deputeti i LSDM-së, Muhamet Zekiri ka një leksion për patriotizmin, njofton agjencia e lajmeve INA. Ai thotë se, patritiozëm është kur e ndërton rrugën e...

Kancelarja Merkel sot në Shkup për të inkurajuar suksesin e referendumit

Angela Merkel, German Chancellor and leader of the conservative Christian Democratic Union (CDU) party waves following the start of the CDU's election rally for...

KSHZ publikon numrin e saktë të votuesve për referendumin e 30 shtatorit

Kryetari i KShZ-së, Oliver Derkovski i bëri të ditura detajet, duke theksuar se përveç këtyre shifrave, 1.558 votues janë në listen e mbajtjes së...

BESA e Kasamit zgjodhi shtabin për referendumin

Lëvizja BESA mbajti mbledhjen e rregullt të Kuvendit Qendror. Në këtë mbledhje u diskutua për referendumin dhe për fushatën e referendumit. Shef shtabi u...

Agjencioni për film në Republiken e Maqedonisë ndër vite ka bër me hile.

 Ky agjencion, si duket morri forcë dhe fuqi duke parë neglizhencën e shqiptarëve në të kaluarën, e sot po promovon një film anti UÇK dhe...

Arbër Ademit sërish i besohet detyra e zëdhënësit të BDI-së

Dr.Arbër Ademi do të jetë Zëdhënësi i Bashkimit Demokratik për Integrim për fushatën e Referendumit që do të mbahet më 30 shtator. Ademit i është...

SuperShqipëria, nis me fitore Ligën e Kombeve

Shqipëria e ka mposhtur më rezultat 1-0, Izraelin në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve. Të vetmin gol në këtë ndeshje e shënoi...

Dëshmia e Zaevit sot në gjykatë: Ti je në radhë, sepse Selën e vramë

“Zaev ti je në radhë, sepse Selën e vramë, ja ku është i shtrirë. Ti je në radhë dhe pastaj të tjerët. Në turmën...

PDSH formon shtabin për referendumin, ja kush e drejton

  PDSH formoi shtabin qendror për fushatën për referendumin për emrin. Kryetar i shtabit u zgjodh Imer Aliu, sekretari i përgjithshëm i kësaj partie. Ndërsa...

“Falë iu qoftë gjaku i djalit”, përfundon hasmëria 13 vjeçare e kushërinjve (VIDEO)

Një ngjarje tragjike kishte ndodhur 13 vite më parë në fshatin Novolan të Vushtrrisë, me ç’rast pas një zënke mes kushërinjve të familjes Vatovci,...

Zaev dënon sjelljen e një ministri të tij ndaj gazetarëve (FOTO)

Asociacioni maqedonas i gazetarëve ka dënuar sulmet verbale të zëvendëskryemistrit, Koço Angjushev duke i bërë thirrje që t’i kërkoj falje për skandalin në brifungun...

Edhe një gazetare e njohur dëgjohet në bombat për Mijallkovin (FOTO)

Gjyqi për rastin “Tortura” do të vazhdojë më 20 shtator, por opinioni publik nuk do të ketë rastin të dëgjojë bisedat e përgjuara, që...

Tronditet Shkupi: Vajza nga Gazi Baba është dhunuar dhe ka mbetur shtatzënë

Një rast makabër i ka ndodhur te stacioni hekurudhor një vajze nga Gazi Baba, që ka tronditur mbarë Shkupin. Sipas policisë, bëhet fjalë për dhunim...

Mazrreku: Skenari i frikshëm

Njohësi i çështjeve evropiane, Avni Mazrreku, ka reagua në lidhje me zhvillimet e fundit. Mazrreku thotë se sjellja kaotike a faktorëve politik në Kosovë, këto...

Fushata për bojkot nis me fyerje për shqiptarët

Para një numri të vogël të mbështetësve, Koalicioni për bojkot filloi fushatën kundër pjesëmarrjes në referendum. Kreu i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev tha...

Ministria e Brendshme: Vajzat nga Shqipëria, ‘lidere’ në tregun e prostitucionit në Maqedoni

Nga Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë konfirmojnë se numri më i madh i shtetaseve të huaja që punojnë në lokalet e Tetovës...

Abdurrahmani nga Tetova premton 2 mijë punësime

Pronari i Kompansië Vezë Sharri, Arben Abdurrahmani sot priti zv.kryeministrin e Maqedonisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmanin. Abdurahamani u shpreh se me marrjen e...

Dështon takimi në Bruksel, Vuçiç refuzon të takohet me Thaçin

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pritej të takoheshin të premten në Bruksel në bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi...

Kocijancic tregon se kur do të vendoset për takminin e radhës Thaçi-Vuçiq

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijancic, ka folur pas dështimit të takimit të sotëm ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë,...

Skandali me flamurin austriak, Qeveria e Zaevit kërkon falje

Qeveria e Maqedonisë i ka kërkuar falje Austrisë pasi kancelari austriak, Sebastian Kurz, është pritur në Shkup me flamur të gabuar- atë të Letonisë. “Qeveria...

“izlezi.mk” akoma vetëm në gjuhën maqedonase, Qeveria “Zaev” të shurdhër që e njejta të bëhet edhe në shqip!

Agjencia e Lajmeve Zhurnal gjatë javës së kaluar alarmoi Qeverinë e Republikës së Maqedonisë lidhur me ueb faqen zyrtare të referendumit se e njejta...

OBRIE: Shqiptarët në Maqedoni duhet kenë status shtet-formues

Organizata për Bashkëpunim Rajonal dhe Integrime Evropiane (OBRIE) është shprehur pro referendumit që do të zhvillohet në Maqedoni për marrëveshjen me Greqinë, për çështjen...

Arrestohen dy kosovar në Aeroportin e Shkupit

Dje në orën 5:40 në kalimin kufitar të Aeroportit të Shkupit, gjatë kontrollit të pasaportave, është konstatuar se viza franceze “D” e personit G.E....

Detaje interesante, Sela i maskuar si polici, Sheqerinska si mjekej

Nikolla Todorov, deputet i VMRO-DPMNE-së, i cili dëshmoi sot në Gjykatën penale për ngjarjet në Kuvend, tha se më 27 prill, që të mund...

Thaçi e Vuçiq sot vazhdojnë bisedimet në Bruksel

Presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, pritet të vazhdojnë sot në Bruksel me dialogun politik të lehtësuar nga Bashkimi Evropian. Në...

Porosia e kancelarit austriak për qytetarët e Maqedonisë

Kancelari austriak Sebastian Kurc i ftoi sot qytetarët e Maqedonisë të dalin në referendum për trasuar rrugën drejtë anëtarësimit në NATO. “Do të doja...

Skandali qeveritar gjatë pritjes së kanceralit austriak në Maqedoni (FOTO)

Protokolli i qeverisë sot ka bërë një skandal gjatë pritjes zyrtare të kancelarit austriak, Sebastijan Kurc. Në vend të flamurit austriak, ai është pritur me...

Kurz mbërriti në Shkup, takimi me Zaev

Kancelari austriak Sebastian Kurz, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni. Ai së bashku me delegacionin austriak do të priten në mënyrë...

Askush nuk dëshiron të studiojë maqedonishten

Vetëm pesë maturantë kanë aplikuar për të studiuar gjuhën maqedonase në afatin e parë të regjistrimit në Fakultetin e Filologjisë në Universitetin “Shën Kirili...

Ngjarjet e 27 prillit, Zaev, Spasovski dhe Memedi do të rrëfehen para gjykatës

Me marrjen në pyetje të dëshmitarëve të propozuar nga prokuroria në Gjykatën Penale në Shkup sot vazhdon procesi gjyqësor për ngjarjet në Kuvendin e...

Haradinaj: Lëvizja e kufijve, luftë në Ballkan

Zyrtari i AAK-së, Daut Haradinaj, ripërsëriti qëndrimin e partisë së tij lidhur me idenë e shkëmbimit të territoreve apo korrigjimit të kufijve mes Kosovës...

Hoxhaj: PDK nuk pranon korrigjim të kufijve

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, si përfaqësues i Partisë Demokratike të Kosovës dha qëndrimin e partisë së tij lidhur me idenë e korrigjimit të...

ME TE LEXUARAT

Adelina Tahiri e merr mbiemrin e burrit, ja si do quhet? (FOTO)

Këngëtarja nga Maqedonia, Adelina Tahiri është në pritje të ëmbël të një djali.Ajo dhe avokati më i pasur në Maqedoni, Serjozha Markov së...

Plot VIP’a në ditëlindjen e Ermal Fejzullahut, ja sa vjeç i mbushi ai

Ermal Fejzullahu është duke e festuar ditëlindjen sonte e për këtë duket se e tërë estrada ka zbarkuar në këtë mbrëmje.Disa prej emrave që...

Arrestohet hajni i xhamisë (VIDEO)

Gjatë festës së Bajramit u grabit xhamia Hatunije në Prishtinë, ku një i ri morri rreth 500 euro.Më pas imami Jahir Beqiri, publikoi një...

Më 27 prill ishte gati skenari i gjendes së jashtëzakonshme, 15 gjeneralët e ARM-së…

Natën e 27 prillit ishte planifikuar skenari për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, kishte shkruar kohë më parë portali Prizma. Sipas shkrimit të publikuar, 15...

Diaspora “bllok” referendumit për emrin, vetëm 2437 janë paraqitur për të votuar

Në mesnatë përfundoi afati për paraqitjen për të drejtën e votës të diasporës për referendumin e 30 shtatorit për çështjen e emrit. Në Komisionin...

Si të fitosh para? Ja formula e dijetarit arab për taksat, të cilën e zbatoi edhe presidenti i Amerikës

Presidenti i 40-të i Shteteve të Bashkuara, Ronald Regan në një artikull në New York Times botuar në vitin 1993, do të deklaronte:“A mund...

E dashura e rreh tetovarin, ai ankohet ne polici!

Personi me iniciale P.M nga fshati Tearcë, më datë 17.08.2018, në ora 00:10 në stacionin policor në Tearcë, ka denoncuar se pas nje zënke...

Në Bogorodicë dhe Tabanoc pritet deri në 30 minuta

Në vendkalimet kufitare Tabanoc dhe Bogorodicë ka rritje të qarkullimit të veturave dhe pritje deri 30 minuta. Në vendkalimet tjera kufitare, nga ana e...

Ndërroi jetë ish-ushtari i UÇK-së nga Tetova

Ka ndërruar jetë luftëtari i UÇK-së nga Tetova, Haxhi Bejtulla Dauti, ish-ushtar i brigadës 112 “Mujdin Aliu”. “Njeriu që një jetë ia kushtoi veprimtarisë atdhetare. Sikur...

Zyrtare: Shkarkohet Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e...

Ja çfarë tha pas ndeshjes Armando Sadiku

Pas ndeshjes në një prononcim për RTSH, sulmuesi i Shqipwrisw, Armando Sadiku është shprehur se plani ishte që ai të nisej titullar në këtë...

Turqit “pushtojnë Rozafën”, Shqipëria e Panuccit dështon sërish

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren...

Barcelona me gjeniun Messi, favorit për Ligën e Kampionëve”

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, i kaloi 15 vjet duke i shfaqur cilësitë e pabesueshme që i zotëron, ama prapëseprapë ai gjen mënyra të...

“Rikthimi në Madrid? Do të shohim, mes meje dhe Zidane s’ka ndodhur asgjë”

James Rodriguez nuk e ka përjashtuar mundësinë e rikthimit në “Santiago Bernabeu”, duke insistuar se kthimi i Zinedine Zidane s’do ta ndryshojë të ardhmen...

Për herë të parë një shqiptar emërohet president i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut

Në Kuvendin Zgjedhor të FFM-së , Muhamed Sejdini si kandidat i vetëm i FFM-së, mori pëlqimin e 82 delagatëve nga 90 të pranishmëve. Mandati I...

Trajneri i Gjermanisë: Ter Stegen portier i klasit botëror, por Neuer mbetet zgjedhja e parë

Trajneri i ekipit kombëtar të Gjermanisë, Joachim Low, ka deklaruar se Manuel Neuer mbetet zgjedhja e parë e Gjermanisë dhe jo Marc-Andre ter Stegen.Portieri...

Interi mbush 111 vjeç, e themeloi një shqiptar nga Çamëria

Sot skuadra e Interit mbush 111 vjeç dhe klubi zikaltër ka uruar të gjithë tifozët e tij për këtë ditë të shënuar duke postuar...

Kupa e Kosovës, ky është orari

Më 6 e 7 mars do të zhvillohet rrethi i parë i garave të Kupës së Kosovës në volejboll. Në rrethin e parë do...

EROS

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

Ja qytetet shqiptare ku fermat ‘tërbohen’ për seks

Ky është studimi i fundit i cili tregon prejardhjen e femrave që bëjnë më shpesh seks…Sipas një...

FEMRA

GRUAJA E FUTBOLLISTIT SERB BËHET “HORË” NGA MEDIAT ITALIANE

Ka kohë që Jovana Djordjevic njihet si një prej femrave më atraktive, që është edhe gruaja e një sportisti.Kjo modele, gruaja e futbollistit serb...

Rrëfimi i tmerrshëm i nuses gjermane të ISIS-it për natën e parë të martesës së saj (FOTO)

Gruaja gjermane tregon se si e kaloi natën e parë të martesës në një dhomë torturuese të mbuluar me gjak.Derya O., një 25-vjeçare, vjen...

Personat që qajnë gjatë një filmi janë më të fortit nga të gjithë

Gjatë tërë jetës sonë jemi mësuar t’i shtypim emocionet tona, dhe na është thënë se qarja është shenjë e dobësisë dhe arsye për turp.Por,...

Pse duhet shmangur kafeinën para gjumit

Keni dëgjuar shumë se kafeina nuk është e mirë për shëndetin dhe gjumin nëse e merrni atë në orët e mbrëmjes.Përpiquni te mos merrni...

Jeni shtatzënë? Ja pse duhet të hani kos patjetër

Fatmirësisht ka mjaft alternativa për ushqimet që gratë mund të zgjedhin për të plotësuar nevojat e tyre gjatë shtatzënisë. Një shembull perfekt për këtë...