Pamje të reja, shikoni sa madhështor do të jetë Bernabeu i ri

Planet u zbuluan muaj më parë, por rinovimi i stadiumit ende nuk ka nisur.

Megjithatë, e përditshmja spanjolle MARCA thotë se Los Blancos janë shumë afër nënshkrimit të projektit.

Real nuk pritet që të rrisë kapacitetin e stadiumit 70 vjeçar, por fokusi është që të përmirësohet dizajni dhe teknologjia.

Se si do të duket ky stadium i rinovuar, shikoni videon më poshtë: