Parashikimi i motit për sot

Edhe sot, moti do të jetë kryesisht me vr.anësira dhe me reshje të shiut.

Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor.

Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të arrijë prej 10 deri 16 gradë Celsius.

Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë me reshje të shiut.

Temperatura do të lëvizë mes 9 dhe 13 gradë Celsius.