Pas Haradinajt, Erdogan e “godet” edhe këtë kryeministër

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, e ka quajtur sot “terrorist” kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu, në një shkëmbim shkallëzimi të fyerjeve që filluan pasi ai kritikoi reagimin ushtarak të Izraelit ndaj demonstrimeve në kufirin e Gazës
Izraeli mbrojti vrasjen e 15 palestinezëve gjatë një proteste dhe Netanyahu në Twitter tha se ushtria izraelite ‘është më moralja dhe nuk lejon që leksionet për moral t’i ndajnë ata që në mënyrë jo selektive bombardojnë popullsinë civile për vite’, duke iu referuar Turqisë.

Ndryshe, Erdogan ditëve të fundit e ka kritikuar edhe kryeministrin Haradinaj, pas shkarkimit të ministrit Sefaj dhe shefit të AKI-së.

 

Loading...