Pas largimeve të mëdha, Roma qetëson tifozët me këtë super-transferim

Malcom largohet gjithnjë e më shumë nga Interi dhe në vend të kësaj i afrohet Romës, shrkuan Sovrani.info.

Pas samitit të mbrëmshëm në mes të rrethit brazilian dhe udhëheqjes së Giallorossëve, ka optimizëm të madh për suksesin e marrëveshjes. Kjo konfirmohet edhe nga Gianluca Di Marzio, i cili gjithashtu zbulon shifrat e ofertës së Monçit:

“Oferta e Romës për klubin francez tejkalon 35 milionë euro, duke përfshirë shpërblimet me Giallorossët të cilët tani presin një përgjigja nga Bordo në 24 orët e ardhshme ose maksimumi 48 orë

Ndërmjetësit e operacionit po punojnë për të siguruar që oferta e Romës mund të pranohet ose të modifikohet paksa për t’u afruar më shumë me Evertonin, i cili prek 40 milionë me bonuset e përfshira. Malcom, nga ana tjetër, tashmë ka një marrëveshje ekonomike me kompaninë e Presidentit Pallotta “. /Sovrani.info/

Loading...