Për 57 sekonda shiten 100.000 Nubia X

Një mënyrë sesi të eliminohet nevoja për një ekran me prerje (notch) është implementimi i një ekrani të dytë siç edhe kompania e njohur kineze ZTE e demonstroi së fundmi me modelin e ri – Nubia X.

Smartfoni i ri i ZTE-së tashmë ka dalë në shitje dhe është në dispozicion me tre ngjyra dhe tre konfigurime memoriesh.

E pabesueshmja ndodhi ku u deshën vetëm 57 sekonda për tu shitur 100,000 njësi të këtij smartfoni të ri. Lajmin e dha kompania përmes një postimi në rrjetin social kinez Weibo. Raundi i dytë i shitjeve do të fillojë më 11 nëntor.

Çmimet e nubia X fillojnë nga 473 dollarë për modelin me 6 GB/64 GB memorie në 530 dollarë për modelin me 8 GB/128 GB dhe 602 dollarë për modelin me 8 GB/256 GB.