Plagoset me armë një person në Prishtinë

Një person është plagosur pas disa të shtënave me armë zjarri në Prishtinë.

Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci për Indeksonline ka dhënë detaje nga rasti.

Ai ka thënë se i plagosuri është transferuar për trajtim mjekësor në QKUK, ndërsa i dyshuari është në arrati.

“Rreth orës 13:00 ka ndodh rasti në rrugën “Xheladin Kurbaliu” Prishtinë. Një përson është plagosur nga arma e zjarrit i njëjti është transferuar në QKUK për trajtim mjekesor. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka inicuar një hetim lidhur me rrethanat e rastit”, thuhet në përgjigjën e tij.

I dyshuari është identifikuar nga ana e policisë porse aktulisht ndodhët në arrati.