“Po vjen në shtëpi”! Anglezët blejnë masivisht jelekun e trajnerit Southgate

Gareth Southgate, përveç të qenit një trajner shumë i aftë, gjithashtu është bërë një ikonë e stilit.

Në fakt, pamja e tij në Rusi 2018 është bërë modë. Jo xhaketa, por jeleku i tij tani në Angli është shumë popullor. Gjithkush dëshiron atë dhe shitjet në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar janë rritur me 50%.

Një stil vërtetë i veçantë që ka për ideator “Marks & Spence” dhe që kushton 300 euro. Por e veçanta e këtij jeleku është ajo që ka magjepsur anglezët.

Jeleku me ngjyrë blu të errët, ka një motiv të thurur, që nëse e zmadhojmë mund ta shohim se  por shkruhet shprehja e bërë hit në Britani gjatë botërorit rus, pra “Po vjen në shtëpi”.

Ky është edhe kori i kombëtares “Tre Luane” në Kupën e Botës dhe shpreh bindjen e anglezëve se sipas disa llogarive këtë vit trofeut i takon të zbarkojë në shtëpinë ku ka lindur futbolli, pra në Angli.

8 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)