Publikohet videoja e autobusit i cili doli nga rruga në Portugali, deri mw tani 29 vik.tima!

Një autobus që transportonte turistë gjermanë ka dalë nga një rrugë dhe është përmbysur.

Si pasojë sipas mediave të huaja kanë gjetur vd.ekjen të paktën 29 vetë dhe 27 të tjerë janë lë.nduar.
Autobus që transportonte turistë gjermanë thuhet u rrë.zua nga një rrugë dhe u përmbys në ishullin portugez të Madeira.
Aks.identi ndodhi në orën 18:30 sipas kohës lokale kur shoferi humbi kontrollin e autobusit në një kryqëzim dhe doli jashtë rrugës sipas agjencisë portugeze të lajmeve Lusa.

Ndërkohë janë publikuar disa pamje të cilat thuhet se tregojnë momentin e rrë.zimit të autobusit.