Raci*zëm në futboll: Tifozët e Chelsea’t ofe*ndojnë rëndë Mohamed Salah’un – ja si e quajnë atë

Tifozët e Chelseat kanë shkaktuar edhe një herë pol*emika pasi që videoja duke kënduar këngë ofenduese është duke qarkulluar në internet pak para fillimit të nde*shjes ndaj Sparta Pragës.

Klubi anglez ka reaguar menjëherë pas këtij inci*denti dhe ka dë*nuar rëndë ata që kanë bërë një gjë të tillë të cilët nuk janë identifikuar ende.

Tifozët e Chelseat sul*muan në baza rac*ore yllin e Liverpoolit Mohamed Salah duke e quajtur ”një bom*bardues” para fillimit të ndeshjes me Sparta Pragën.

Sulmet islamof*obike vien pak ditë para se Chelsea të takohet me Liverpoolin në kuadër të Premier Ligës teksa Salah ishte gjithashtu ish-lojtar i ‘Bluve’.

Ekipi i sigurimit të Chelseat u përpoq në të gjitha mënyrat që të pen*gonte tifozët të futeshin në stadiumin e Pragës teksa tre nga gjashtë prej tyre janë larguar nga stadiumi duke vazhduar atë që ekipi londinez e përshkruan si një qëndrim “tolerance zero” për raci*zmin.

Ata do kërkojnë që sa ma shpejtë të identifikohen tifozët që bën një gjë të tillë dhe të përjashtohen nga çdo gjë që i lidh me klubin e Chelseat.