Remzifaik Selmani vesh fanellën e Llapit

Futbollisti i Shkëndijës, Remzifaik Selmani 6 muajt e ardhshme do të luaj në Superligën e Kosovës tek skuadra e Llapit , e cila drejtohet nga ndihmës trajneri i Maqedonisë, Xhengis Rexhepi. Selmani do të vesh fanellën e skuadrës së Llapit gjatë ditës së martë, kur është paraparë edhe prazantimi zyrtar, ndërsa te skuadra kosovare vjen në formë të huazimit. Selmani ishte pjesë e Renovës dhe Ujpeshti, para se të vesh fanellën e Shkëndijës. Pjesë e skuadrës kosovare është edhe tetovari tjetër, Miran Maksutin, që erdhi nga Reno