Rita Ora vs Dua Lipa/ Kush është më e mira?

Të dyja janë shqiptare dhe mjaft të suksesshme në industrinë botërore muzikore. Ne krenohemi shpesh me ato artiste. Janë edhe shumë simpatike. Bëhte fjalë për Rita Orën dhe Dua Lipën. Do donim që ata të ishin mikesha  por duket se midis tyre ka një armiqësi të hershme.

Në koncertin e Pavarësisë së Kosovës, ku Rita ishte e ftuar speciale, e pyetur nëse në një të ardhme planifikonte një koncert me Dua Lipën dhe Bebe Rexhën, Rita foli vetëm për Beben, me të cilën ka një marrëdhënie shumë të mirë.

Por duket se për Ritën dhe Duan ka menduar ECHO Awards, eventi muzikor i cili do të mbahet në 12 Prill në Berlin të Gjermanisë.

Në këtë event dy vajzat shqiptare janë përballë njëra-tjetrës, pasi të dyja janë të nominuara për të njëjtin çmim, “Artistja më e mirë ndërkombëtare”.

Mbetet për tu parë reagimi i vajzave në momentin kur të shpallet fituesja.

Loading...