Friday, March 22, 2019

FEMRA

Infinite Load Articles

Lëkurat e hudhrave: Sekreti për rënien në peshë

Lëkurat e hudhrës janë përdorur që në lashtësi për të mbajtur organizmin në formë, nxitur qarkullimin e gjakut dhe mbi të gjitha për të...

Çfarë ndodh me trurin e njeriut para se të vdesë

Sipas zbulimit të një ekipi neurologësh nga spitali i “Charité-Universitätsmedizin Berlin”, një valë aktiviteti elektrik që emërtohet “tsunami cerebral” duket se shënon fillimin e...

Çamçakëzi shkakton probleme tek muskujt e nofullë

Sheqeri i cili gjendet tek disa çamçakëzë është një përbërje që shkakton probleme për shëndetin e dhëmbëve prandaj duhet të keni kujdes dhe ta...

Pse themi shëndet kur teshtijmë?

Pse themi shëndet kur teshtijmë?  Një nga këshillat e përsëritura të mamit që herët ka qenë padyshim: “Kur dikush teshtin, themi “Shëndet””.Sigurisht që e kemi...

Dieta me oriz, 7 kg më pak në vetëm 3 javë!

 Kjo dietë u shpik nga Dr. Walter Kempner në vitin 1939 dhe qëllimi kryesor ishte për të zvogëluar dhe për të rregulluar presionin e...

Mos bëni panik: Kështu mund ta nxirrni halën e peshkut e...

 Shumica e njerëzve e duan peshkun, mirëpo e hanë jo me qejf, madje më së shpeshti për shkak të halave irrituese për të cilat...

TE NDRYSHME