Wednesday, July 17, 2019

Vlora përmbytet në orët e mbrëmjes

Prej një ore reshjet e dendura të shiut kanë sjellë dhe përmbytje në disa lagje të Vlorës të cilat mbeten problematike sa here bie...

E tmershme, në Golem sheh vajzën me bikini dhe fillon të masturboj para saj

Jemi në 2019-ën dhe episode të turpshme na zënë sytë ende në rrugët e vendit. Skena të shëmtuara, “pre” e të cilave mund të...

Shqipëria në heshtje zgjedhore

Shqipëria në heshtje zgjedhoreMesnata e së premtes shënoi fundin e fushatës dhe nisjen e heshtjes zgjedhore në Shqipëri. Një proces zgjedhor ky aspak i...

VIDEO/ Delfini i vogël shfaqet në plazhin e Ishmit

Kjo verë duket se ka ardhur mjaft interesante për shqiptarët. Nëpër plazhet e vendit tonë janë shfaqur disa krijesa të çuditshme dhe të rralla.Çudia...

VATRA u bën thirrje palëve në Shqipëri të ulen në bisedime

Organizata shqiptaro-amerikane VATRA u bëri thirrje palëve politike në Shqipëri që të ulen në bisedime t’i ofrojnë popullit një zgjidhje afatgjatë, që të mund...

“Shqipëria 1928 -1931” me fotografi sjell rrugëtimin unik

Janë mbi 780 fotografi të digjitalizuara të arkivit personal të fotografëve italianë Pietro dhe Larissa Quaroni të Shqipërisë në vitet 1928-1931, që do të...

Që.lloi veten me thi.kë dhe u mbyll në banesë, policia nxjerr pas 3 orësh të riun nga Patosi

Paraditen e sotme for.cat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë nxjerrë nga banesa një 35-vjeçar nga Patosi i cili që.lloi veten disa herë me thi.kë...

Shp.ërthimi ne Letoni, mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i ush.tarakut shqiptar

Ne oren 13:00 avioni ushtarak solli në Shqipëri arki.volin me trupin e pa.jetë të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës në...

Ofendoi Edi Ramën në Facebook, e pës*on keq 30 vjeçari nga Elbasani!

Rigels Topi 30 vjeç nga qyteti i Elbasanit është shoqëruar që prej ore 23 të mbrëmjes së djeshme nga policia e Elbasanit.Burime...

Shkon në 3 numri i vi.ktimave nga ak.sidenti i tm.errshëm

Shkon në tre numri i vi.ktimave nga ak.sidenti i rëndë që u regjistrua mbrëmjen e djeshme në qytetin e Kavajës të Shqipërisë ndërsa një...

Historia e tr.ishtë në Ramazan! Nëna dhe djali i saj jetim e presin iftarin dhe syfyrin pa ushqim!

Historitë e tr.ishta të shqiptarëve nuk kanë mbarim!Kësaj radhe do ju tregojmë një histori rrën.qethëse të një nënë dhe të djalit të saj je.tim...

Ambasada e SHBA: Basha dhe Kryemadhi të dë.nojnë dhu.nën, po pengojnë Shqipërinë drejt BE-së!

Në prag të pro.testës së re kombëtare të opozitës së bashkuar ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka shpërndarë një deklaratë...

U largua nga shtëpia një ditë më parë, 12- vjeçari shqiptar gjendet i mb.ytur në lumë!

Ditën e djeshme familja e de.noncoi të humbur 12-vjeçarin nga fshati Dragobi i Tropojës.I mituri me inicialet J.D. kishte shkuar për të peshkuar në...

Hashim Thaçi of.endon Sali Berishën: Ai ishte bashkëpunëtor i Millosheviqit…

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka komentuar sërish ak.uzat e ish-kryeministrit shqiptar Sali Berisha.“Gjithmonë kr.imin.eli kthehet në vendin e kr.imit. Sali Ramë Berisha...

Biznesmeni shqiptar tregon pse u grimua dhe pozoi si femër!

Pas setit fotografik që bëri xhiron e rrjeteve sociale Elton Ilirjani ka folur për herë të parë në Vizioni i Pasdites ne Vizion Plus.Ilirjani...

Ish aktori i “Portokallisë” kandidat për kryetar komune…

Partia Socialiste e Shqipërisë po konfirmon sot kandidaturat e zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit në të cilat të paktën deri tani do të garojë...

Ja arsyeja pse e reja u hodh nga kati i 8-të i pallatit!

Pak minuta më parë ka tro.nditur Tiranën lajmi se një e re është hedhur nga kati i 8 i pallatit. Policia sjell informacionet e...

Vajza e re hi.dhet nga kati i 8 i pallatit

Një ngjarje e rë.ndë ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje në Tiranë. Sipas News 24 një vajzë e re është he.dhur nga kati...

Momentet e ardhjes së trupit të paj.etë të Zarife Hasanajt, familjarët nuk i mbajnë lotët! (FOTO)

Nën tingujt e “Marshit Funebër” të babait të pianos Frederic Chopin në aeroportin e Rinasit ka mbërritur trupi i paj.etë i nëntetares Zarife HasanajI...

Meta e thirri në samit ndërsa Vuçiqi e injoron duke re.fuzuar të fotografohet me të…

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq pas përshëndetjes me nikoqirët e Samitit të Brdo-Brijunit sot në Tiranë ka re.fuzuar të bëjë foton e përbashkët me ata.Kreu...

Sheshi “Skenderbej” i Tiranës fiton çmimin e rëndësishëm për arkitekturë

Sheshi “Skënderbej” ka marrë një tjetër vlerësim ndërkombëtar. Mes 393 projekteve që garonin për Çmimin e Bashkimit Europian për Arkitekturën Bashkëkohore Sheshi “Skënderbej”...

Kjo është ushtarakja shqiptare që humbi jetën tra.gjikisht në Letoni, ja si ndodhi ngjarja! (FOTO)

Fotoja e mësipërme tregon 27 vjeçaren shqiptare Zafire Hasanaj usht.araken shqiptare e cila humbi jetën tra.gjikisht këtë të hënë në Letoni.Efektivja shqiptare ishte pjesë...

Heqja e tabelave me greqishten si gjuhë të parë, aktivizohen fa.shistët grek

Për faktorin grek në Shqipëri Rama po provokon rëndë me heqjen e tabelave rrugore aty greqishtja është parësore mbi shqipen vënë nga Bashkia minoritare...

“Një Kuran, një Bibël e një Talmud”, shqiptarët përçojnë tolerancën fetare në SHBA

Një imam shqiptar, një prift dhe një rabin amerikan, përfaqësues të tre feve më të mëdha në botë janë bërë bashkë në SHBA me...

Meta takim me Erdogan: Të rrisim bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve

Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan.Duke vlerësuar marrëdhëniet tradicionale të shkelqyera...

Edi Rama: Ata që i rra.hën gazetarët dikur, sot dolën dhe folën për lirinë e mediave!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj liderëve të opozitës të cilët kanë ndarë sot në ditën ndërkombëtare të lirisë së medias mesazhe ndaj censurës...

E vr.anë me thi.ka në bur.gun grek, ky është shqiptari që vd.iq në Trikalla!

Kanë dalë në pah fotot dhe identiteti i shqiptarit i mbetur i vd.ekur disa ditë më parë në bu.rgun famë.keq të Trikalasë në Greqi....

Khtheshin nga dasma, vd.es gruaja, 4 të pla.gosur

Një grua humbi jetën ndërsa ndërsa bashkëshorti i saj dhe 3 persona të tjerë mbetën të pla.gosur rëndë si pas.ojë e një aks.identi në...

Njihuni me ‘Dajën’ nga Peja, i cili dy.shohet se gra.biti 6 milionë euro në Rinas

Kush është ‘Daja’ nga Peja? Njeriu i cili dy.shohet se grabiti 6 milionë në Rinas.Ragip Hajdini nga Peja i njohur ndryshe me nofkën “Daja”...

Skandal! Jugu i Shqipërisë pushtohet nga tabelat në gjuhën greke

Saranda dhe fshatrat e saj janë pushtuar nga tabelat në gjuhën greke. Ajo që bie në sy është se gjuha shqipe në këto tabela...

Vd.es shqiptari, e zuri poshtë traktori

Një emigrant shqiptar ka humbur jetën pasditen e së mërkurës në Nea Potidea në Greqi.Ai ka qenë duke punuar tokën e një shtetasi grek ndërkohë që është...

HAHN: SHQIPËRIA MERITON HAPJEN E NEGOCIATAVE

Shqipëria meriton hapjen e negociatave, për shkak të reformave të kryera, sidomos asaj të gjyqësorit, por ajo ka ende nevojë të zgjidhë problemet e...

Automjeti përp.las këmbësorin, ndërron jetë 42- vjeçari

Një aks.ident tra.gjik ka ndodhur në Elbasan ku një automjet për.plas për vde.kje këmbësorin dhe më pas largohet.Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në...

Rama paralajmëron: Kush pen.gon votimin shkon në kokërr të bu.rgut

Kryeministri Edi Rama nga Shkodra duke folur për zgjedhjet e 30 qershorit tha se kush guxon të pen.gojë procesin e votimit do shkojë në...

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Një lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar paraditen e kësaj të marte, në orën 09:58.Tërmeti ka rezultuar me magnitudë 3.8, me thellësi 10 km...

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Një lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar paraditen e kësaj të marte në orën 09:58. Tërmeti ka rezultuar me magnitudë 3.8 me thellësi 10 km...

Konferenca e Paqes dhe myslimanët e të krishterët e bashkuar në Shqipëri

“Paris-Midi” ka botuar të dielën e 16 marsit 1919, në ballinë, një shkrim në lidhje me emërimin e Luigj Bumçit dhe Gjergj Fishtës në...

50 vjeçari shqiptar v.ret veten me ar.mën e bashkëshortes police!

Një 50 vjeçar humbi jetën duke që.lluar veten me ar.mën e shërbimit të shoqes së vet police.Sipas informacioneve nga policia ngjarja është shënuar rreth...

Mbrojti me shpirt mos pr.ishjen e shtëpisë së saj te Petro Nini, policja sot del tu pr.ishë shtëpite banorëve te Bregu i Lumit

Efektivja e Shqiponjave Blerta Dervishi e cila pak javë më parë preku zemrat e të gjithëve me rez.istencën për mbrojtjen e banesës së saj...

Gazetarja shqiptare Mira Kazhani goditi me veturën e saj djaloshin 17 vjecar, rrëfehen familjarët!

Gazetarja shqiptare Mira Kazhani e god.iti me veturën e saj 17 vjecarin, lexoni rrëfimin pre.kës të familjarëve. VIDEO

Europol: Ma*fia shqiptare, kër*cënim kryesor për sigurinë europiane

Grupet më të dhu.nshme të kr.imit të organizuar përbëjnë kër.cënimin më të madh për sigurinë evropiane duke tejkaluar te*rr*orizmin dhe migri*min tha të martën...

I aku*zonte për shpellar, ja si dukej “lali Eri” para se të bëhej “Tirons i vjetër” (Foto)

Kryebashkiaku Erion Veliaj është i njohur për daljet publike dhe takimet e tij të shumta në ‘të mirë dhe për rindërtimin e Tiranës”.Mirëpo ndryshe...

Shqipëria thyen rekord në Europë, papunësia 32.8%

Të papunë, të pa arsimuar ose të patrajnuar, alternativat e vetme për të rinjtë shqiptarë mbeten kafeneve, deri sa të gjejnë një mundësi për...

Pro*testojnë gazetarët në Shqipëri: Fjala e lirë, nuk lidhet me zinxhirë

Truproja i kryeprokurores së përkohshme të Shqipërisë Arta Markut sht*yu gazetarin Renaldo Salianji ndërsa ai po i drejtonte një pyetje kësaj të fundit.Ky inc*ident...

Dhu*noi nënën, arrestohet 43 vjeçari

Një 43-vjeçar në Fushë Arrëz është arr*estuar nga policia për ush*trim dhu*ne ndaj nënës së tij.I arr*estuari është Vladimir Kola, teksa ngjarja mësohet se...

Dhunoi nënën, arrestohet 43 vjeçari

Një 43-vjeçar në Fushë Arrëz është arr*estuar nga policia për usht*rim dhu*ne ndaj nënës së tij.I arr*estuari është Vladimir Kola teksa ngjarja mësohet se...

E habitshme: Dy familjet shqiptare në sh*err për një mushkë! (VIDEO)

I humb mushka në fshatin Fushë-Bardhë të Gjirokastrës dhe e gjen pas katër vitesh me anë të Facebook-ut në fshatin Rehovë të Vithkuqit. Familja në...

Publikohet kumtesa: Enver Hoxha i donte shumë kosovarët!

Komunikim Enver Hoxha-Tefta Cami: më 18 janar të vitit 1980 Enver Hoxha më dëgjoi me vëmendje dhe pasi mbarova tha: ‘Jam i informuar për punën që...

Rama: Nëse Maqedonia e Veriut hap negociatat dhe Shqipëria jo, do ishte padrejtësi nga BE

“Vendet e Ballkanit po lën*gojnë nga zv*arritja e procesit të integrimit me Bashkimin Evropian ku shtetet anëtare janë duke u lodhur nga zgjerimi” theksoi...

Gjithë ditën në internet dhe në kafene, kjo është jeta e të rinjve shqiptarë

Sipas një studimi të kryer nga Fondacioni “Friedrich Ebert” në Tiranë të rinjtë shqiptarë harxhojnë çdo ditë mesatarisht 2.3 orë duke parë televizor si...

Prestigjiozja “The Sun”: Shqipëria, një Kroaci e re!

Gazeta britanike “The Sun” ka botuar një artikull mbi dhjetë destinacionet më të mira në të gjithë botën për turizëm mes të cilave përmend...

Gazetari Marin Mema politikanëve shqiptarë: Dreqi e marrtë, sa të thellë i paskeni xhepat!

Gazetari Marin Mema nëpërmjet një postimi në Facebook ju ka drejtuar një thirrje shqiptarëve për t'ju ndjerë krenarë për veten dhe flamurin e tyre....

Mbërrijnë në Shqipëri 65 refugjatë nga Lindja e Mesme, disa prej tyre të sëmurë me fruth!

Mungesa e raportimeve sistematike të policisë së kufirit krijoi në publik idenë se situata e fluksit të refugjatëve nga vendet e Lindjes së Mesme...

I zhdukur prej një jave, gjendet gazetari i Tv Klan në gjendje të rëndë psikologjike!

Lazion Cini 30-vjeçari i humbur prej një jave nga Tirana ka mundur te lidhet me familjen.Këta të fundit njoftuan gjetjen e të riut i...

Kazinot që u mbyllën në Kosovë dhe Shqipëri do të hapen në Maqedoni!

Autoritetet kosovare kanë nda*luar të gjitha format e basteve për periudhë prej dhjetë vjet pas vr*asjes së dy të punësuarve në një kazino javën...

Han me kritika dhe lëvdata për Maqedoninë dhe Shqipërinë!

Komisioneri për zgjerimin e Evropës Johanes Han në një dalje para deputetëve në Komisionin e Punë të Jashtme të BE-së ka thënë se KE-ja...

O Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do! Qytetarët kërkojnë Sali Berishën (FOTO)

Sali Berisha është lideri historik i Partisë Demokratike. Në vendin e tij Lulzim Basha një pasardhës që ende kritikohet për drejtimin e PD-së nën...

Ua mori veturën e prindërve dhe u aksidentua, ndërron jetë 13 vjeçari

Pak ditë më parë ndërmori një “aventurë” adoleshentësh por fatk*eqësisht gjithçka ka rezultuar fa*tale për 13-vjeçarin e identifikuar si J.N!I mituri u kishte marrë...

Në Shtëpinë e Bardhë shfaqet një hartë ku Shqipëria dhe Kosova janë të bashkuara!?

Këshilltari për Siguri Kombëtare i SHBA-së, John Bolton gjatë një koference për shtyp në Shtëpinë e Bardh në muajin janar ka paraqitur një hartë...

Tsipras kërcënon Tiranën zyrtare: Nuk jam i kënaqur me disa vendime që janë marrë në Shqipëri!

Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka reaguar për pronat e minoritetit grek që jeton në Himarë. Gjatë samitit mes katër shtetesh Greqisë-Rumanisë-Serbisë-Bullgarisë të zhvilluar...

Dalin statistikat që tregojnë se ku jetojnë dhe punojnë 1 milion shqiptarë në Europë!

Në 2018-n numri i shqiptarëve rezidentë në një nga vendet e Bashkimit Europian ishte 990,372 sipas të dhënave të publikuara nga Eurostat. Pjesa më...

Kukësi, qyteti i vetëm pa lypësa!

Unë kam shkuar dhjetëra e dhjetëra herë në qytetin e Kukësit. Kam qëndruar disa orë, kam qëndruar ditë të tëra kam bujtur në atë...

Emocionuese: Ish refugjati nga Kosova bënë dhuratë jo të zakontë për fshatin që i mirëpriti gjatë kohës së luftës

Ish gazetari i luftës, Rexhep Shahu, ka njoftuar se Arafat Abazaj ka ndërtuar një shkollë, një kopësht dhe një ambulancë në fshatin Bardhoc të...

Djali i Bujar Nishanit heq dorë nga nënshtetësia shqiptare,ish presidenti sqaron situatën!

Pas vendimit të të birit për të lënë nënshtetësinë shqiptare ka reaguar ish-presidenti Bujar Nishani.Sipas ish-kreut të shtetit, duke qenë se djali i tij...

Shqipëria sanksionon çdo bashkëpunëtorë shqiptar të Bashar al-Asad!

Një liste me persona dhe kompani që bashkëpunojnë me re.gjimin e presidentit sirian, Bashar al-Asad i është bashkuar së fundmi edhe Shqipëria. Sanksionet parashikojnë...

Mustafa Nano: Nuk ofendohem kur me thonë gay!

Mustafa Nano flet në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emsionin “Debati në Channel One”.Për serbët dhe shqiptarëtNe kemi me qindra vjet që...

Përlotet Elvis Naçi gjatë ligjëratës! Çfarë e emocionoi atë?!

Teologu Elvis Naçi është padyshim një nga njerëzit më të ndjekur në rrjete sociale që arrin madje edhe në ndikojë në rininë shqiptare me...

Mustafa Nano: Nuk ofendohem kur më quajnë gay!

Mustafa Nano flet në një intervistë për gazetarin Roland Qafoku në emsionin “Dbati në Channel One”.Për serbët dhe shqiptarëtNe kemi me qindra vjet që...

Përlotet Elvis Naçi gjatë ligjëratës! Çfarë e emocionoi atë?!

Teologu Elvis Naçi është padyshim një nga njerëzit më të ndjekur në rrjete sociale që arrin madje edhe në ndikojë në rininë shqiptare me...

Në Vlorë nis plazhi

Edhe pse jemi në Mars, temperaturat e larta kanë bërë që në Vlorë të nisë plazhi për disa.Të shumtë janë edhe qytetaret e ardhur...

E rëndë! Burri mb.yt gruan pas një konflikti (Detaje)

Një kr.im i rëndë brenda familjes ka ndodhur në qytetin e Gramshit rreth orëve të para të mëngjesit të sotëm.Mësohet se burri ka mby.tur...

Politikanja shqiptare ndahet nga bashkëshorti

sh-deputetja e Partisë Demokratike dhe njëherësh edhe anëtare e kryesisë në këtë parti, ka vendosur të ndahet nga bashkëshorti Ilir Shqina.Shqina ka qenë pedagog...

Shqiptari që iu gëzua aktit terrorist: U ngjallë Gjergj Kastioti, të lumtë pushka! (FOTO)

49 persona kanë humbur jetën pas një sulmi terrorist ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandë të Re.  Brenton Tarrant, terroristi 28 vjeçarit...

Çudirat e motit! Të lodhur nga dimri banorët fillojnë plazhin në Vlorë

Nkëtë kohë me diell vlonjatët nuk e kanë shfrytëzuar vetëm për shëtitje buzë detit.Disa qytetarë mesa duket nuk i kanë rezistuar dallgëve e janë...

Samiti i Diasporës, “Shqiponja e Artë” dhe “Ambasador i Kombit”, dy çmime prestigjoze për Lazim Destanin

“Shqiponja e Artë” dhe “Ambasador i Kombit”. Këto janë dy çmimet e larta që iu dhanë një prej figurave më të spikatura të diasporës...

Zbulohet kush është vajza që u fotografua me të brendshme në hotelin luksoz në Tiranë!

Para pak ditësh në rrjet qarkulloi një foto ku shfaqej një vajzë me të brendshme në dritaren e një hoteli luksoz në Tiranë dhe...

Hakmarrja mes dy fiseve në Vlorë, 7 të vrarë për një sherr në baste

Një sherr në sallën e kumarit ka shkaktuar 7 vitima dhe 7 të plagosur.Konflikti i nisur mes dy fiseve në Vlorë, një ditë më...

Edi Rama: Për mua Kosova është pjesë e Shqipërisë. Të tjerat janë çështje të Ramushit

“Për mua Kosova është pjesë e Shqipërisë. Të tjerat janë çështje të Ramushit”.Kështu iu përgjigj kryeministri Edi Rama deklaratave të homologut në Prishtinë se...

Skandali seksual, dalin pamjet e arrestimit të policit

Këto janë pamjet e arrestimit të oficerit të policisë në Shkodër, të përfshirë në një skandal seksual.Berhan Bajrakurti, specialist i Policimit në Komunitet në...

“Ne bashkojmë familje” 20 vjeçarja shqiptare tregon si është të jesh stripstiste në Tiranë

Në programin “Exclusive”, në Top Channel, 22 vjeçarja nga Tirana, rrëfeu si është ta punosh si striptiste në Tiranë, një punë që e bën...

Rasti i Kavajës, qindra njerëz marshojnë në heshtje në Tiranë

Rasti i Kavajës, ku një e mitur u përdhunua në grup nga bashkëmoshatarë të saj, ka tronditur thellë opinionin publik dhe vijon të mbetet...

Burri mbyti gruan me duar dhe preu damarët, dalin pamjet e vrasjes në familjen shqiptare

Mesditën e djeshme qyteti i Vlorës u trondit nga një vrasje e cila ndodhi vetëm pak metra nga dyert e komisariatit të policisë së...

“Jetojmë në edokraci, ku zgjohesh në mëngjes dhe mendon çdo thuash e jo çfarë do bësh”

Gazetari Andi Bejtja ka ironizuar kryeministrin duke deklaruar se fatkeqësisht Shqipëria po jeton në një “edokraci”. I ftuar në emisionin “A Shoë”, Bejtja tha se...

HEC-i te Kanioni i Holtës, Klosi: Do vlerësohet dokumentacioni, shkeljet do dënohen sipas ligjit

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi i ftuar në emisionin “Open”, u shpreh se çështja e Kanionit të Holtës, ku ishte dhënë një...

Kukës/ Prokuroria heton drejtues të policisë për lirimin e të dënuarit për trafik droge

Prokuroria e Kukësit thotë se ka  një çeshtje penale të hapur që prej tetorit ndaj zyrtarëve të policisë së Kukësit  që liruan Naser Gashin,...

Zjarr i madh në konviktin e gjimnazistëve shqiptarë

Një zjarr i madh ka rënë këtë pasdite në godinën e konviktit të nxënësve të gjimnazeve në Kukës. Mësohet se flakët kanë rënë në sektorin...

Tepelenë/ Grabiti bankën, policia identifikon autorin, nis kërkimi masiv

Policia e Shtetit ka arritur të identifikojë autorin e grabitjes së bankës në Tepelenë brenda pak orësh. Sipas informacioneve të fundit zyrtare, bëhet e...

Rritet volumi i mallrave nga rrugët ajrore, detare e hekurudhore

Volumi i mallrave të ngarkuara/shkarkuara përmes linjave portuale, ajrore dhe asaj hekurudhore të vendit, shënoi rritje progresive gjatë muajit dhjetor 2018, krahasuar me të...

Gazeta britanike: Trafikantët shqiptarë tallen me sistemin e dëbimit, vijnë sapo i largojmë

Zotërinjtë e drogës nga Shqipëria po tallen me sistemin tonë të dëbimit duke u rikthyer në vend për të kryer më shumë krime. Çdokush...

Qytetari nga Kukësi ankohet tek Sali Berisha

Sali Berisa, ish kryeministër dhe ish ish presidenti i Shqipërisë publikon vazhdimisht akuzat që vin nga qytetarët e Shqipërisë në adresën e tij në...

Meta pret Kreun e Politikës së Jashtme të Parlamentit të Malit të Zi, vlerësim fqinjësisë së mirësh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë, Kryetarin e Komisionit parlamentar të Malit të Zi për Politikën e Jashtme,...

Samiti i dytë, Rama fton personalitetet e Diasporës

Kryeministri Rama u ka drejtuar një ftesë të hapur përfaqësuesve të Diasporës për të marrë pjesë në Samitin e Dytë të Diasporës. Ftesa për të...

PS e vendos: Rrëzojmë dekretin e Metës për Noterinë

Partia Socialiste ka zhvilluar mbledhjen e radhës të grupit parlamentar ku temë e diskutimit ka qenë dekretet e Metës për kthimin e ligjit të...

Vetingu ne Pushtetin Legjislativ dhe Ekzekutiv një detyrim kushtetues dhe emergjence kombëtare në Shqipëri

Unioni i Juristeve te Pavarur te Shqipërisë është bashkimi i juristeve te pavarur jashtë partive politike dhe pa asnjë ndikim politik, veprimtaria e te...

Pse po vriten shqiptarët në burgjet greke?

Vrasja e Albert Bakos dy javë më parë dhe vdekja e Bandiol Tushajt, një ditë më parë, po në burgun e Koridhalosit, nuk janë...

Trageti Vlorë-Brindisi anulon udhëtimin, shkak moti i keq

Deti me fuqi deri në 9 ballë në det të hapur, dallgët me lartësi 5 metra, si dhe shpejtësia e erës 15-20 m/s rrezikojnë...

Alarmi, 42% e meshkujve të rritur pa fëmijë nuk duan të bëhen prindër

Shqipëria ka pësuar rënie të fortë të lindshmërisë për shkak se norma e fertilitetit ka pësuar rënie gjatë periudhës së tranzicionit. Në Shqipëri, indeksi i...

Kryqi i Kuq në Shqipëri vazhdon të ndihmojë shtresat në nevojë

Në Tiranë, Kryqi i Kuq shqiptar vazhdon përpjekjet për të ndihmuar shtresat e varfra si në raste emergjencash ashtu edhe në mungesat e përditshme. Kjo...

Reportazhi i The Independent: Shqipëria, Kolumbia e Europës

Kultivimi dhe trafikimi i drogës nga Shqipëria në vende të ndryshe të Europës ka qenë një nga temat hulumtuese të mediave britanike. Prestigjiozja The Independent...

Fier, gjendet në kanal trupi i pajetë i 20-vjeçarit

Trupi i pajetë një 20-vjeçari është gjendur mbrëmjen e sotme në një kanal në aksin rrugor Fier-Ndërmënas. Sipas policisë, rrethanat në të cilat është gjetur...

Vëllai vret të dashurin e motrës 20-vjeçare, kthesa në hetime që çoi në zbulimin e krimit

U godit në kokë rreth 4 herë dhe më pas u hodh në shkurre. Arben Gjeçi, 34-vjeçari nga Bastari i Mesëm, ishte viktimë e...

Porti i peshkimit inagurohet dy herë, pas Peleshit edhe Çuçi “pret shiritin”

Ndonëse është inaguruar nga ish-Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi, me 21 tetor të 2017, porti i peshkatarëve është inaguruar sërish nga...

Diplomati perëndimor: Shqipëria është kthyer në Kolumbinë e të gjithë Evropës

Gazeta britanike “The Independet” ka publikuar këtë të dielë një shkrim investigues mbi trafikun e drogës në Shqipëri, ku dhe shprehet se vendi ynë...

Deputeti i LSI apel shqiptarëve: Të bashkohemi në 16 shkurt në luftën kundër së keqes

Banorët e Unazës së Re, janë mbledhur sërish mbrëmjen e sotme në protestë ku kanë kërkuar anulimin e projektit korruptim. Në mbështetje të tyre kanë...

Shkarjet në autostradën Tiranë-Elbasan, largim i menjëhershëm i dherave

Drejtoresha e ARRSH-së Sonila Qato inspektoi sot problematikat e raportuara në rrugën e vjetër Tiranë-Elbasan. Nisur edhe raportimet e fundit në medie për problematikat...

Shqiptarët që shpëtuan hebrenjtë; Historia e dy familjeve nga Shkupi dhe Tirana që rrezikuan në kohë terrori

Në mëngjesin e 27 janarit 1945 kampet e Auschwitz-Birkenaut ende mbanin brenda rreth 7,000 të burgosur. Shifrat tregojnë se mbi një milion të deportuar...

Malltezi sjell faktet: Protesta e qëndresa, e vetmja gjuhë që njeh mashtruesi Rama

"Shqiptarët po tregojnë gjatë gjithë këtyre ditëve se duke protestuar, mund të ndalojmë të keqen." Ky është konstatimi i Jamarbër Malltezit, anëtar i Kryesisë së...

Pas strategjisë së protestës, PD fillon përgatitjen për zgjedhjet lokale

Krahas organizimit të protestave Partia Demokratike ka ndezur motorët edhe për zgjedhjet lokale.  Këshilli i Kombëtar i Partisë Demokratike i delegoi organeve të reja drejtuese,...

Policia vë në pranga 7 persona gjatë 24 orëve në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar 7 persona për vepra të ndryshme penale gjatë 24 orëve të fundit si dhe ka sekuestruar 3 armë zjarri. Sipas...

Ish-Pallati i Kulturës Gramsh drejt rrënimit

Godina e ish-pallatit të Kulturës në qytetin e Gramshit është drejt rrënimit të plotë. Bashkia thotë se nuk ka fonde për të përballuar faturën...

Ç’ka ndodhur me Abi Bank? Vasili: Operacionet e pastrimit të parave janë haptaz

Nga fjala e Petrit Vasilit, deputetit të LSI, dje, para mediave: "Rregullorja e Bankës është që Banka e Shqipërisë vlerëson transparencën e strukturës së kapitalit aksioner...

Dallgë deri në 8 ballë, priten stuhi të fuqishme në det

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar të gjithë portet shqiptare, se të hënën më datë 28 janar priten stuhi të fuqishme në det. Drejtoria e...

Vrasje për lidhje dashurie, policia arreston vëllain e vajzës dhe bashkëpunëtorët

Fshati Bastar i Mesëm, i ndodhur në një zonë të thellë malore të Qarkut të Tiranës, është troditur këto ditë nga një vrasje, ajo...

“Idiot, malok, i trashë”, ish-deputeti i PS-së tregon sherrin me Kryeministrin Rama

Ish-deputeti i Partisë Socialiste në Lezhë, Eduard Ndocaj ka rrëfyer në emisionin “Xing me Ermalin” një nga “sherret” që ka patur me Kryeministrin Edi...

20 vite e dhunuar, historia dramatike e nënës nga Korça

Programi “Dua të të bëj të lumtur” solli natën e sotme një ndër historitë më dramatike dhe prekëse që është trajtuar ndonjëherë. Ishte pikërisht...

Vrasja për nder në Zallbastar, ja çfarë tha mjeku për viktimën

Arben Gjeci, një 34-vjeçar nga fshati Zallbastar i Tiranës, humbi jetën dy net më parë në Spitalin e Traumës, pas plagëve të rënda që...

I vendosën tritol në banesë, dyshimet ndaj biznesmenit me dy emra

Detaje të reja janë mësuar për shpërthimin e fuqishëm që ndodhi mbrëmjen e djeshme, në garazhin e një banese 3-katëshe në lagjen “Granicë” në...

Llixhat, bashkia Dibër kundër vendimit të Këshillit të Basenit Ujor Drin-Bunë

 “Këshilli i Basenit Ujor Drin-Bunë ka dhënë një licencë ku jep në përdorim për 5 vite ujërat kurative të llixhave Dibër, ndërsa ne si...

Grida Duma zbulon bisedën me Bashën para votimit të Kryesisë

Gjatë intervistës së saj në emisionin “Kjo Javë” në News 24, deputetja demokrate Grida Duma zbuloi edhe një bisedë që kishte bërë me kryetarin...

Shoqërohet një prej protestuesve të Unazës së Re

Policia ka shoqëruar në komisarit një prej protestuesve të Unazës së Re. Banorët, të shoqëruar edhe nga deputetët e opozitës kanë marshuar drejt komisariatit numër...

Pezullohet HEC-i në Holtë

Pas një sensibilizimi të madh qytetar, qeveria ka pezulluar punimet për ndërtimin e hidrocentralit në kanionin e Holtës, në Gramsh. Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi,...

Denoncimi i PD-së: Piktori Rama po shkel Kushtetutën, parlamenti të reagojë

Në një dalje për mediat, deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi u shpreh se hapja e ekspozitave dhe shitja e veprave të artit gjatë...

Flet ministria Manastirliu: Nuk do rritet çmimi për shërbimet dentare

Gjatë inspektimit të qendrës shëndetësore nr. 8 në Tiranë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu iu përgjigj interesimit të gazetarëve në lidhje...

Meta në homazhet e legjendës së Dinamos: Profesionist dhe njeri model

Presidenti Meta ka marrë pjesë sot në ceremoninë e homazheve në nder të futbollistit të ndjerë Vasillaq Zëri, I cili u nda nga jeta...

PD, Strazimiri: Prokurori që kaloi Vetting-un, bashkëpunëtor i sigurimit që në gjimnaz

Partia Demokratike reagoi pas emërimit të prokurorit Bujar Sheshi anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP). Gent Strazimiri denoncoi të shtunën të shkuarën e...

Dy ministra lajmërojnë pezullimin e punimeve

Kanionet e Holtës në Gramsh mblodhën të shtunën në një dëgjesë me banorë të zonës ministren e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku, ministrin e...

Ndër më të kërkuarit në Finlandë, arrestohet në Tiranë 34-vjeçari i rrezikshëm

Një shtetas finlandez i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar. Në pranga ka rënë M. S, 34 vjeç, i cili kryeson listën e personave...

Fluks kërkesash, zyrat e aplikimit për karta identiteti të hapura edhe sot

Zyrat e aplikimit për karta ID do jenë të hapura edhe këtë të shtunë në të gjitha qytetet kryesore të vendit. Kështu deklaron Ministria e...

Zbardhet vendimi, anëtari i KLP konfirmohet me nivel të ulët profesional

Kontrata jonormale e qiradhënies dhe problemet me aftësitë profesionale, nuk janë bërë shkak që prokurori i Elbasanit, aktualisht anëtari i Këshillit të Lartë të...

Miliona euro dhe 7 apartamente, kush fshihet pas pasurisë që iu sekuestrua babait dhe vajzës

Te tjera detaje nga sekuestrimi i pasurise marramendese ne llogarite bankare te babë e bijë ne Lezhe, qe dje iu sekuestruan 5.2 milionë euro...

Vdiq hotelin e Bulqizës, ja kush është i riu nga Ballshi

Një 32-vjeçar u gjet sot i vdekur në një dhomë hoteli në Bulqizë. Mësohet se ai është nga Ballshi. Sipas policisë nga këqyrja e trupit të...

Pasojat dramatike që do të sjellë ulja e normës së kompensimit të prodhuesve bujqësorë

Partia Agrare Ambientaliste (PAA) ka zhvilluar sot një takim me grumbulluesit e fruta perimeve, eksportues, tregtarë me shumicë dhe agropërpunues të rretheve Berat, Fier...

Paralajmëruan pezullimin e mësimit, ministrja u përgjigjet pedagogëve

Asambleja e Fakulteteve pas mbledhjes së kësaj të Premteje paralajmëroi pezullim të procesit mësimor dhe përshkallëzim të protestës nëse qeveria nuk u përgjigjet kërkesave...

Patozi: Rama buzë greminës, vendi ka nevojë për lëvizje të re politike

Ish-nënkryetari demokrat, Astrit Patozi deklaroi se vendi ka nevojë për një lëvizje të re politike. Në “Ditarin” e A2, Patozi deklaroi se kjo është e...

Kryemadhi: Ratifikimi marrëveshjes së Prespës, perspektivë e rëndësishme e integrimit të rajonit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka vlerësuar sot, ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës, nga parlamenti grek. Sipas saj, ratifikimi i kësaj marrëveshje, hap perspektivë...

Apelohet vendimi i KPK, anëtari i KLP sërish nën sitën e Vetting

Besnik Cani, i cili ka mbajtur detyrën e Prokurorit të Elbasanit, është një prej anëtarëve të institucionit më të ri të organit të akuzës,...

5 avionë luftarakë të NATO-s fluturuan mbi Tiranë, pamje mahnitëse nga kabina e pilotimit

Mbi qiellin e Tiranës në një distancë të ulët rreth 700 metra nga toka fluturuan dje 5 avionë luftarakë të NATO-s, në shenjë solidarizimi...

Protestat e opozitës, Paloka: Nuk ka kthim pas deri në rrëzimin e Ramës

Partia Demokratike tashmë e ka lajmëruar që protesta e madhe do të mbahet në 16 shkurt në orën 11:00. Nënkryetari i selisë blu, Edi Paloka...

Më këmbë në mes të dëborës, Bllokohen këto rrugë nëzonën e Shkodrës

Njësitë administrative Shalë, Shosh dhe Pult në Shkodër janë ende të bllokuara. Më shumë se 30 banorë, ndër të cilët 6 gra dhe 2 fëmijë,...

PD: Donika Prela me pasuri të pajustifikuar, KPK-ja mos ta mbrojë

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, deklaroi se “komisioni i Vetting-ut po përdor standard të dyfishtë për të mbajtur Donika Prelën...

‘Shkrihet’ Hipoteka e Durrësit, Gjonaj emëron drejtorin e ri

Fillimisht e bëri të ditur kryeministri Rama, madje e quajti “halabak” publikisht, e më pas vulën për të shkarkuar drejtorin e Hipotekës së Durrësit,...

PD sulmon ‘Vettingun’: Po veproni me standarde të dyfishta për Donika Prelën!

Çlirim Gjata, Sekretari për Çështjet Ligjore, gjatë një deklaratë për mediat ka ngritur disa pyetje lidhur me Donika Prelën dhe dosjen e saj, ku...

Dyfishimi i çmimeve, ministria e Shëndetësisë çon stomatologët në gjykatë

Ministria e Shëndetësisë ka çuar në gjykatë vendimin e “Urdhrit të Stomatologut” që dyfishon çmimet dentare. Ministria kundërshton rritjen e tarifave nga “Urdhri i Stomatologut”,...

Reshje intensive borë në Dibër dhe Bulqizë, probleme rrugët rurale

Reshje të dendura dëbore kanë rinisur sërish në gjithë territorin e Dibrës dhe Bulqizës. Ende nuk paraqiten probleme në rrugët nacionale, por në rrugët...

Lajm i mirë për shoferët, lehtësira nga 1 shkurti

Shqipëria24 janar 2019 Patozi: Qeveritë i rrëzon perceptimi popullor, jo stërvitja e militantëve! Si opozitar cdo thirrje per proteste per ish-nenkryetarin e PD, Astrit Patozi, eshte...

Prej 4 vitesh, dy vajzat e mitura bëhen ‘infermiere’ të nënës së tyre që nuk lëviz nga shtrati

Prej katër vitesh një grua 38 vjeçare ka mbetur në shtrat pasi ka pësuar dëmtim në shtyllën kurrizore. Të vetmet që kujdesen për të...

Berisha: Rama, Maduro i Europës, të rrëzohet me çdo çmim

Ish-kryeministri Sali Berisha krahasoi kryeministrin Rama me Presidentin e Venezueles, Nicolas Maduro. Berisha tha se Rama duhet të rrëzohet me çdo çmim. Sali Berisha: Rama është Maduro...

Sali Berisha “gjykatës”, i jep 38 vjet burg Ramës

E tepron ish-kryeministri dhe madje i jep burgun kryeministrit të sotëm Rama. Sali Berisha thotë se kur Partia Demokratike të marrë pushtetin, kryeministri Edi Rama...

Skandali i Unazës, Bushati: Drejtorët kanë nisur të flasin, thonë që urdhrin e dha Rama

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se drejtorët e shkarkuar nga Rama për skandalit me kompaninë DH Albania, kanë...

Rama emëron një tjetër zv.ministër

Kryeministri Edi Rama ka emëruar zotin Ilir Bejtja si zv. ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë. Për Bejtjën është një rikthim në ekzekutiv, pasi ai ka...

AKTUALE NE SPORT

Tifozja më seksi në Kupën e Amerikës, modelja 34-vjeçare, Larissa Riquelme di gjithmonë si të tërheq vëmendjen nga të gjithë.Modelja nga Paraguay po tregonte...
Pensionohet lojtari që luajti në 10 ekipe e fitoj vetëm tre titujËshtë pensionuar nga futbolli profesionist mesfushori i njohur, Alberto Aquilani.Aquilani në karrierën e...
Elseid Hysaj ka djegur shaminë e beqarit, duke zhvilluar një dasmë madhështore në Kalanë e Rozafës. Aty kanë qenë shumë të ftuar, rreth 400...

RAJONI

Stuhi vdekjeprurëse në Hallkidiki, humbin jetën 4 veta ndër ta 2 fëmijë

Këto janë imazhet tronditëse të asaj që ndodhi në Halkidiki të Greqisë: katastrofë e shkaktar nga moti i keq që vrau gjashtë persona dhe...

Kosovarë mos u nisni në det pa i parë këto pamje

Një stuhi e fuqishme ka shkaktuar shkatërrime të mëdha mbrëmë në Shëngjin.Si pasojë e erërave të forta, janë rrëzuar pemë, çatitë e shtëpive, duke...

Erdogan synon ti merr shtetet ballkanike nën kontroll dhe ti shndërroj në vende islamike

Një profesor amerikan ka akuzuar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan se po tenton t’i kthejë shtetet e Ballkanit Perëndimor në shtete islamike.Alon Ben...

Policia e Malit të zi dënon me nga 40 euro turistët nga Kosova

Policia e Malit të Zi ka dënuar me një gjobë prej 40 eurove turistët nga Kosova që nuk kanë paguar taksën turistike, që është...

E tmershme, nusja shtatzane vret vjehrën me pirun

Raportet vjehërr- nuse jo rrallë herë janë të acaruara.Kështu, së fundmi, një grua shtatzënë u arrestua nga policia për vrasjen e vjehrrës së saj...
16,173FansaPëlqeje
1,590NdjekësitNdjek
13,010AbonentëAbonohu

MAQEDONIA

Ambasadori Plomp: Drejtoresha Dita Starova Qerimi një nga udhëheqëset më të suksesshme në art dhe kulturë

Sot është një nga ditët e fundit e shërbimit në kapacitetin e Ambasadorit të Mbretërisë së Holandës në Shkup për E.T. Ambasadorin Willem Wouter...

9 muaj shtatëzani në 4 minuta!

Videoja tregon në vetëm 4 minuta si vjen në jetë një fëmijë, duke filluar nga ngjizja deri tek lindja.Me anë të imazheve 3D tregohet...

Gomat e së ardhmes pa ajër

Kontrollimi i presionit të gomave para nisjes për pushime së shpejti do të jetë një nostalgji.”Michelin” dhe ”General Motors” (GM) kanë bashkuar forcat për...

Ambasadori Plomp: Drejtoresha Dita Starova Qerimi një nga udhëheqëset më të suksesshme në art dhe kulturë

Sot është një nga ditët e fundit e shërbimit në kapacitetin e Ambasadorit të Mbretërisë së Holandës në Shkup për E.T. Ambasadorin Willem Wouter...

9 muaj shtatëzani në 4 minuta!

Videoja tregon në vetëm 4 minuta si vjen në jetë një fëmijë, duke filluar nga ngjizja deri tek lindja.Me anë të imazheve 3D tregohet...

Gomat e së ardhmes pa ajër

Kontrollimi i presionit të gomave para nisjes për pushime së shpejti do të jetë një nostalgji.”Michelin” dhe ”General Motors” (GM) kanë bashkuar forcat për...

Peshqit kur janë në stres ndryshojnë gjininë

Studiuesit nga Zelanda e Re kanë prezantuar për së pari herë ndërtimin molekular të disa lloje të peshqve të cilët nën stres mund të...

Çfarë pasurish ka paraqitur Katica Janeva, që mbrëmë i konfiskuan celularin

Prokurorja Speciale Publike, Katica Janeva mbrëmë ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita që asaj i ishte besuar si e para e Speciales.Disa orë...