Shqiptari largohet nga klubi i Premier League

Shani Tarashaj ka kaluar në Grasshoppers në formë të huazimit për një vit.

Shqiptari me nënshtetësi zvicerane kaloi në Everton në janar të vitit 2016.

Ai ishte mungesë në pjesën më të madhe të stinorit të kaluar për shkak të lëndimit që ka pësuar në gju, dhe ende nuk ka bërë ndonjë paraqitje për klubin anglez. /Gazeta Express/