Thursday, May 23, 2019

Prokuroria hapë hetim ndaj Baçevit që i fyen shqiptarët

Fyerja në baza personale, gjuha e urrejtjes, kjo ishte pjesë e sulmit verbal i udhëheqësit të partisë së “Maqedonia e Vetme” ndaj deputetit Sasho...

Sonte ka ‘shi meteorësh’ gjithë natën

Shiu i meteorëve “Leonid”, i cili njihet për vijat e shumta që mund të shihen në qiell, të krijuara nga meteorët, do të arrijë...

LIFESTYLE

Burrat që tradhtojnë nuk janë hiç inteligjentë

Sa e sa herë, duke folur me mikeshat tuaja, keni biseduar për tradhtinë, terrori absolut...

Vajza, kujdes! Këto janë 10 gjërat që s’duhet t’ia thoni kurrë partnerit

Më poshtë njihuni me 10 sekretet që s’duhet t’ia thuash partneritKliko per me shume info Shoku...

Bima mrekullibërëse, mposht varësinë nga alkooli dhe cigaret në pak sekonda

Stevia është një bimë me origjinë nga familja e krizantemës dhe ka origjinën në Paraguai...

WRC Rally Cup

Censusi, duhet të votojnë mbi 40% e votuesve (VIDEO)

Gjithsej 1.808.131 qytetar kanë të drejtë vote më 5 maj. Prej tyre 1 726 696...

Vuçiq qanë si fëmijë për viktimat e bombardimeve të NATO-s, harron mijëra shqiptarë që ua mori jetën Serbia!

Rreth 20 mijë persona u mblodhen dje në Nish për të shënuar 20 vjetorin e...

Ndalesë për qarkullimin e automjeteve të rënda në rrugën Gostivar-Mavrovë

23 Janar 2019 / 17:09Reshjet e dëborës që nga pasditja e kanë rënduar trafikun...

STAY CONNECTED

25,703FansaPëlqeje
10,731NdjekësitNdjek
36,138AbonentëAbonohu

SPORT NEWS

HEALTH & FITNESS

TE PERZIERA

Majlinda Kelmendi: Për këtë ditë, i kam refuzuar edhe milionat

14 Dhjetor 2018 / 8:29Ashtu siç ka qenë protagonistja kryesore tash e katër vjet, Majlinda Kelmendi ishte e tillë edhe në mbrëmjen që...

Merkel, Stoltenberg dhe Kurz këtë javë vizitojnë Shkupin

Steffen Seibert, zëdhënësi i kancelares gjermane, ka thënë se në fokus të vizitës së Angela Merkel do të jenë “zhvillimet rajonale dhe çështjet bilaterale”...

Identifikohen kriminelët, janë zyrtarë shtetërorë të Kosovës!

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina, ka shpalosur disa fotografi të grave të dhunuara gjatë luftës nga forcat paralimitare serbe.Mësohet se personat të...

Qytetarët ankohen për mungesën e barnave me recetë

Ankesa të shumta të qytetarëve mbi mungesën e ilaçeve nëpër barnatoret e vendit. Barëra ka, por ato nuk janë të disponueshme për qytetarët që...

Me ryshfet Gruevski e ka kaluar kufirin Maqedoni-Shqipëri

Nga Shqipëria në Mal të Zi, ish-kryeministri Nikolla Gruevski ka kaluar përmes pikës kufitare Hani i Hotit. Këtë e konfirmon vetë Policia e Shtetit...

TENNIS

Nxënësit shqiptarë në periferi të Shkupit detyrohen të mësojnë maqedonisht, s’ka...

Foto: Ilustrim Shkollimi fillor 9 vjeçar në gjuhën shqipe mbetet ëndërr e përgjysmuar e fëmijëve të lagjes Idrizovë, të komunës Gazi Babë të Shkupit. Edhe...

Ndalesë për automjetet e rënda transportuese në rrugën Mavrovë -Dibër-Strazhë

24 Dhjetor 2018 / 22:50Për shkak të reshjeve të dëborës dhe erës së përforcuar në pjesën veriore të vendit që nga ora 20:15...