Sulm me a*rmë dhe rra*hje…

Policia në Pejë ka ar*restuar të dyshuarin mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti pas një konflikti verbal ka shtënë me a*rmë zjarri në drejtim të vi*ktimës femër K-Egjiptiane, ndërsa fizikisht ka su*lmuar vi*ktimën mashkull K-Egjiptian duke e goditur me tytën e revoles.

Vi*ktimat janë dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Pejës dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Në vendngjarje dhe në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe janë konfiskuar: një revole me 13 fishekë dhe 6 gëzhoja të kalibrit 9 mm një pu*shkë gj*uetie me 6 fishekë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.