Suso tronditë tifozët e Milanit: Ja pse u largua Bonucci

Leonardo Bonucci u kthye në Juventus sepse ai ndjeu se kishte bërë një hap prapa duke u bashkuar me Milanin, sipas ish shokut të tij Suso, transmeton Sovrani.info.

Qendërmbrojtësi 31-vjeçar u bashkua me Zonën e Vjetër të enjten, vetëm një vit pasi i la ata për të shkuar në San Siro.

Dhe gjatë një interviste të gjatë për Marca, krahisti spanjolli tha se ish-kapiteni i tij ishte keqardhje për vendimin e tij për të lënë Torinon në vendin e parë.

“Ne humbëm udhëheqjen dhe përvojën”, u përgjigj Suso kur u pyet për largimin e Bonucci.

“Ai solli shumë gjëra në një ekip shumë të ri. Ai e ndjente që ai bëri një hap prapa që nënshkroi për Milanin dhe për këtë arsye, ai u kthye në Juventus”.

Si pjesë e ‘mega-marrëveshjes’ për të kthyer Bonuccin përsëri në Torino, Milani mori Gonzalo Higuain dhe Mattia Caldara në këmbim.

Dhe Suso pret nga Higuain, i cili shënoi 55 gola në dy vjet në Juventus, për të bërë një ndikim të madh në San Siro.

“Kur projekti është interesant dhe lojtarët si Higuain arrijnë kjo është gjithmonë pozitive. Niveli i ekipit përmirësohet. Nëse ai ka një vit të mirë, ne do të kemi edhe një vit të mirë. Ai është një lojtar i cili është shumë i mirë për të gjetur hapësirë dhe e di se çfarë të bëjë me topin. Ne mund të lidhemi shumë mirë. “, përfundoi Susso. /Sovrani.info/

 

Loading...