Thursday, May 23, 2019

Must Read

Facebook bie nga sistemi

Facebook bie nga sistemi.Arsyeja e kësaj rënie mund të jetë për shkak ndryshimeve të paralajmëruara nga kreu i Facebook, Mark Zukerberg.Momentalisht përdoruesit e Facebook...

Kjo kompani prodhon një telefon në çdo 28,5 sekonda

Gjigandi teknologjik “Huawei”, në fabrikën e prodhimit të cilën kompania e ka në kampusin e saj në qytetin kinez Shenzhen, prodhon një telefon të...

Fjalëkalimet e cënueshme, miliona persona përdorin 123456

Miliona njerëz përdorin fjalëkalime të thjeshta në llogari të rëndësishme. Ky është përfundimi i një studimi të qendrës kombëtare për sigurinë kibernetike në Britaninë...

Fjalëkalimet që nuk duhet t’i përdorni

Përdorimi i fjalëkalimeve që zbulohen lehtësisht në llogaritë e shumëfishta është një boshllëk i madh në zakonet e sigurisë së njerëzve në internet.Anketa e...

Instagram “do të luajë mendsh” përdoruesit, paralajmëron ndryshimin e papritur

Të gjithë përdoruesit e “Instagram” mund të mërziten disi nga ndryshimi i fundit që po testohet nga kompania.Ndryshimi i madh që po projekton Instagram...

Apple bën lëvizjen e radhës, surprizon përdoruesit

Me afrimin e shpejtë të ditës së Tokës, Apple ka treguar planet për evenimentin, ka lëshuar raportin për ambientin në 2019 dhe ka njoftuar...

Lajme

A është i përfshirë në rastin e Kumanovës, shefi i ri i Agjencisë së Zbulimit, ja përgjigja e tij? (VIDEO)

Emërimi i Erolld Musliut si Drejtor i Agjencisë për Zbulim nga ana e Presidentit Pendarovski e ka shqetësuar Bashkimin Demokratik për Integrim, thotë zëdhënësi...

Thaçi ka harxhuar mbi 1 milion euro vetëm për dreka, darka e udhëtime

Që nga marrja e mandatit si President i Kosovës, Hashim Thaçi ka shpenzuar 1 milion e 337 mijë euro. Vetëm vitin e kaluar, Zyra...

Video e re, Rexhepi: “Spitali do jetë i Fatonit nëse Kadri Veseli është gjallë”

Dy protagonistët në videon ekskluzive të siguruar nga Koha, në aferën e fajdeve, Kadri Rexhepi dhe Faton Dalladaku, e përmendin sërish dhe gjerësisht emrin...

Bashkim Hasani i përgjigjet doktor Taravarit, ia përmend pasurinë pa djers

Bashkim HasaniDoktor, mbremë në një emision televiziv përsëri ke provuar të bëjsh mundje me mua, por harron se ti je Mjek dhe nuk je...

Aksi*dent në magjistralen Kërçovë-Ohër, humb jetën një person

Një person ka humbur jetën në një aksid*nt në afërsi të Drugovës, në rrugën Kërçovë-Ohër që ka ndodhur pasditen e sotme mes një...

Sport

Lazim Destani: Gëzuar titulli i kampionit!

Ishte kënaqësi pjesëmarrja në ndeshjen e Shkëndijës në Tetovë. Me përfundimin e lojës së bukur dhe fitores së thellë të kuqezinjve, futbollistët e Shkëndijës...

Liverpooli ishte përgatitur ta festonte titullin, podiumi mbetet i pa përdorur (FOTO)

Kampionati anglez u mbyll në mënyre spektakolare këtë sezon me Manchester City dhe Liverpool që shkuan kokë më kokë deri në javën e fundit.Për...

Fituesi i FA Cup nuk do të ketë festë me shampanjë për respekt të lojtarëve mysliman

Federata e Anglisë ka marrë një vendim të ri për festën pas triumfit në Kupën FA.Nga finalja e sivjetme e Kupës FA nuk do...

Raci*zëm në futboll: Tifozët e Chelsea’t ofe*ndojnë rëndë Mohamed Salah’un – ja si e quajnë atë

Tifozët e Chelseat kanë shkaktuar edhe një herë pol*emika pasi që videoja duke kënduar këngë ofenduese është duke qarkulluar në internet pak para fillimit...

Xherdan Shaqiri me makinë luksi si Pogba & Ronaldo, blen Rolls-Royce (Foto)

Xherdan Shaqiri po vuan në stolin e Liverpool. Privatisht megjithatë ai bashkohet në një drejtim me futbollistët më të mirë si Cristiano Ronaldo Paul...

Shneta

SHKENCËTARËT ZBULOJNË METODA TË REJA PËR TRAJTIMIN E KANCERIT

Ilaçet e para që do të ndalojnë qelizat kancerogjene të bëhen rezistuese ndaj trajtimit mund të jenë të disponueshme gjatë dekadës së ardhshme, thonë...

Kjo vajzë i hante thonjtë aq shumë sa i’a shkaktoi vetes kancerin!

Një gruaje u desh t’i amputohej gishti pasi zhvilloi një formë të rrallë të kancerit të lëkurës që u shkaktua nga ngrënia e thonjve.20-vjeçarja...

Vuani nga tensioni i lartë? Ja sa kivi duhet të hani në ditë

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor, i cili ndryshe nga ç'presupozohet mund të shfaqet edhe në moshat e...

Ky është medikamenti që po ua merr më së shumti jetën njerëzve

Varësia ndaj ilaçeve është një ndër varësitë më serioze kohëve të fundit. Përveç alkoolit, drogave dhe bixhozit, edhe ilaçet kanë një aftësi për t’u bërë...

Dhimbjet që ju shkaktohen si pasojë e mungesës së vitaminës D

Vitamina D është kruciale për shëndetin e përgjithshëm të trupit, pasi që ndihmon t’i mbajë të shëndetshëm muskujt, eshtrat dhe dhëmbët.Kjo vitaminë nevojitet edhe...

Kuriozitete

Kujdes, nëse ju thërret ky numër në viber, mos e hap assesi

Përdoruesit e aplikacionit “Viber” janë duke u ankuar se po marrin telefonata nga numri +266696687 numër ky pa emër-Anonim.Fillimisht u besua se shifra +2...

Kjo është shtëpia luksoze e themeluesit të Facebook (FOTO)

Shtëpia super luksoze e te liqeni e Mark Zuckerberg.Mark Zuckerberg investoi rreth 59 milionë dollarë në dy prona në Liqenin Tahoe një destinacion popullor...

Kjo është shtëpia luksoze e themeluesit të Facebook (FOTO)

Shtëpia super luksoze e te liqeni e Mark Zuckerberg.Mark Zuckerberg investoi rreth 59 milionë dollarë në dy prona në Liqenin Tahoe një destinacion popullor...

Kjo është shtëpia luksoze e themeluesit të Facebook (FOTO)

Shtëpia super luksoze e te liqeni e Mark Zuckerberg.Mark Zuckerberg investoi rreth 59 milionë dollarë në dy prona në Liqenin Tahoe një destinacion popullor...

Murgesha: Besoj në fuqinë shëruese të Can*nabis

Pasi zbuloi se bashkëshorti i saj po e mash.tronte Christine Meeusen nga Gjeorgjia vendosi të bëhej murgeshë dhe ndërtoi një perandori ndërkombëtare dr.oge me...

Lifestyle

Pas Prishtinës, Shkupi është më i liri në Ballkan

Kostot e jetesës në Tiranë janë rritur në 2019-n në raport me vendet e tjera të rajonit. Jetesa në Tiranë tashmë është po aq...

Katër pyetjet që rekomandohet t’ia bëni fëmijës tuaj çdo ditë

Sipas hulumtimeve të reja, të rriturit i kanë vetëm 12.5 minuta në ditë në dispozicion për të folur me fëmijët.Rreth 8.5 minuta të kësaj...

Pse nuk duhen mbajtur vezët në derën e frigoriferit

Nëse blini një frigorifer të ri ju do të keni një pajisje të vogël e cila shërben për mbajtjen e vezëve. Së fundmi, ekspertët...

A e dini se ngjyrat shërojnë shumë sëmundje të trupit dhe shpirtit

Ngjyrat fuqishëm ndikojnë në shpirtin tonë dhe me të pajtohen edhe shumica e shkencëtarëve dhe psikologëve.Pos që janë burim i pashtershëm inspirimi dhe kreativiteti...

Ëndërroni sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë apo sikur vdisni? Ky është kuptimi

Ekzistojnë disa ëndrra që përsëriten pa pushim, dhe nëse keni ëndërruar ndonjëherë sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë të ndonjë ngjarje apo sikur...

Eros

Modelja shqiptare ‘djeg’ rrjetin veshur me të brendshme dhe maskë në fytyrë

Françeska Jaçe nuk i kursen aspak imazhet provokuese. Françeska Jaçe ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse në Instagram, shkruan lajmi.net.Modelja shfaqet me të brendshme...

Rrëfim: Bëra sek..si e çmendur, ai nuk ishte burri im, por…

Bëra seks si e çmendur kur shkova me pushime, por jo me burrin tim. Megjithatë u ndieva aq mirë sa nuk ndihem fare fajtore...

Courtney Stodden mbulohet vetëm me peliçe (FOTO)

Courtney Stodden nuk njihet si vajzë e turpshme. 24-vjeçarja u bë e njohur kur u martua me aktorin 51-vjeçar Doug Hutchison në vitin 2011,...

Shenjat që tregojnë se shoku juaj ju dashuron

Miqësia vlerësohet shumë nga të gjithë njerëzit sidomos nga ata të cilët njihen si njerëz që kanë shumë miq.Por në miqësi munden të ndodhin...

Ja qytetet shqiptare ku fermat ‘tërbohen’ për seks

Ky është studimi i fundit i cili tregon prejardhjen e femrave që bëjnë më shpesh seks…Sipas një...

E FUNDIT

A është i përfshirë në rastin e Kumanovës, shefi i ri i Agjencisë së Zbulimit, ja përgjigja e tij? (VIDEO)

Emërimi i Erolld Musliut si Drejtor i Agjencisë për Zbulim nga ana e Presidentit Pendarovski e ka shqetësuar Bashkimin Demokratik për Integrim, thotë zëdhënësi...

Thaçi ka harxhuar mbi 1 milion euro vetëm për dreka, darka e udhëtime

Që nga marrja e mandatit si President i Kosovës, Hashim Thaçi ka shpenzuar 1 milion e 337 mijë euro. Vetëm vitin e kaluar, Zyra...

Video e re, Rexhepi: “Spitali do jetë i Fatonit nëse Kadri Veseli është gjallë”

Dy protagonistët në videon ekskluzive të siguruar nga Koha, në aferën e fajdeve, Kadri Rexhepi dhe Faton Dalladaku, e përmendin sërish dhe gjerësisht emrin...

Bashkim Hasani i përgjigjet doktor Taravarit, ia përmend pasurinë pa djers

Bashkim HasaniDoktor, mbremë në një emision televiziv përsëri ke provuar të bëjsh mundje me mua, por harron se ti je Mjek dhe nuk je...

Aksi*dent në magjistralen Kërçovë-Ohër, humb jetën një person

Një person ka humbur jetën në një aksid*nt në afërsi të Drugovës, në rrugën Kërçovë-Ohër që ka ndodhur pasditen e sotme mes një...

TOP LAJME

Bektеshi: Po punojmë për shfrytëzim sa më të madh të burimeve të ripërtëritshme të energjisë

Në ditën e dytë të Forumit për Energjetikë 2019 në temë “Tranzicioni energjetik përmes burimeve të ripërtërishme dhe efikasitetit energjetik”, në panelin e katërt...

MBYLLET VOTIMI NË GJYSMËFINALEN E DYTË TË EVROVIZIONIT – ÇFARË DO TË NDODHË ME SHQIPËRINË

Ka përfunduar prezantimi i 18 shteteve në natën e dytë gjysmëfinale të “Eurovision 2019”.Festivali i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit...

McGregor i kërkon rimeç Khabibit, ia ofendon keq edhe gruan!

Conor McGregor ka njoftuar për pensionimin e tij por ai nuk ka hequr dorë së kërkuari për rimeç me Khabib Nurmagomedov.Conor McGregor ditë më...

Ja kur do të lëvizin akrepat për orën verore

Ndryshon ora. Më në fund ditët do të zgjasin më shumë, 60 minuta më shumë dritë: ja kur do i lëvizni akrepat. Ora verore...

Artan Grubi dëshiron me çdo kusht ta demantojë lajmin, plason fotografi nga e kaluara!

Artan Grubi në vitin 1991!Artan Grubi demanton lajmim e përhapur nga një portal opozitar nga Maqedonia ku u publikur një foto të vitit...

SHOWBIZ

MBYLLET VOTIMI NË GJYSMËFINALEN E DYTË TË EVROVIZIONIT – ÇFARË DO TË NDODHË ME SHQIPËRINË

Ka përfunduar prezantimi i 18 shteteve në natën e dytë gjysmëfinale të “Eurovision 2019”.Festivali i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit...

“Rambo’ takohet me artistin e njohur nga Kosova: Publikojnë fotografi

Tenori i njohur kosovar Ramë Lahaj, vazhdon të shijojë suksese të shumta në arenën ndërkombëtare. E së fundi ai është parë nën shoqërinë e...

Për herë të parë pas ak.uzave ndaj gruas, ky është reagimi që bëri Mozzik (FOTO)

Ka disa ditë që emri Loredana po qarkullon kudo në mediat online.Rep-artistja shumë e suksesshme shqiptare është ak.uzuar për vj.edhje të 900 mijë frangave...

Xhensila Myrtezaj pr.ish raportet me gazetarin e njohur shqiptar! (FOTO + VIDEO)

Njëherë në lojën Haje ose Thuaje në emisionin e tij Nd’rrimi i Natës në Klan Kosova Alaudin Hamiti pati një listë këngëtaresh për t’i...

Rasti “Loredana”: Prokuroria e Luzernit nis he.timin ndaj një anëtari tjetër nga familja e reperes…

U raportua se edhe nëna e Loredana Zefi dhe kunati i saj vëllai i burrit Getinjo janë të përfshirë në ska.ndalin e reperes e...

A është i përfshirë në rastin e Kumanovës, shefi i ri i Agjencisë së Zbulimit, ja përgjigja e tij? (VIDEO)

Emërimi i Erolld Musliut si Drejtor i Agjencisë për Zbulim nga ana e Presidentit Pendarovski e ka shqetësuar Bashkimin Demokratik për Integrim, thotë zëdhënësi...

Thaçi ka harxhuar mbi 1 milion euro vetëm për dreka, darka e udhëtime

Që nga marrja e mandatit si President i Kosovës, Hashim Thaçi ka shpenzuar 1 milion e 337 mijë euro. Vetëm vitin e kaluar, Zyra...

Video e re, Rexhepi: “Spitali do jetë i Fatonit nëse Kadri Veseli është gjallë”

Dy protagonistët në videon ekskluzive të siguruar nga Koha, në aferën e fajdeve, Kadri Rexhepi dhe Faton Dalladaku, e përmendin sërish dhe gjerësisht emrin...

Bashkim Hasani i përgjigjet doktor Taravarit, ia përmend pasurinë pa djers

Bashkim HasaniDoktor, mbremë në një emision televiziv përsëri ke provuar të bëjsh mundje me mua, por harron se ti je Mjek dhe nuk je...

Aksi*dent në magjistralen Kërçovë-Ohër, humb jetën një person

Një person ka humbur jetën në një aksid*nt në afërsi të Drugovës, në rrugën Kërçovë-Ohër që ka ndodhur pasditen e sotme mes një...

Aksident në magjistralen Kërçovë-Ohër, humb jetën një person

Një person  ka humbur jetën në një aksident në afërsi të Drugovës, në rrugën Kërçovë-Ohër që ka ndodhur pasditen e sotme mes një motoçiklete...

Kabineti i Pendarovskit: Musliu është profesionist, vlerësohet pozitivisht nga shërbimet partnere

Presidenti Stevo Pendarovski e solli vendimin për emërimin e Erolld Musliut drejtor i Agjencisë së Zbulimit, sepse analizat kanë treguar se ai është profesionist...

ASH: Bujar Osmani duhet urgjentisht të shkarkohet nga çdo pozicion publik

Arsyetimi i Bujar Osmanit dhe BDI-së se z.Eroll Musli i zgjedhur në krye të Agjencionit për kundërzbulim qenka i përfshirë në ngjarjet e Kumanovës...

Zaev ia bën 8 me 2 BDI-së për emërimin e Erolld Musliut

Pas vërejtjeve të BDI-së për emërimin e Erolld Musliut për drejtor të ri të Agjencisë për Zbulim, kryeministri Zoran Zaev tha se emërimi i...

Tetovë, përurohet Qendra për grumbullimin e qenve endacak (VIDEO)

Pas shumë prolongimeve më në fund sot, edhe në Tetovë është përuruar Qendra për grumbullimin e qenve endacakë.E njëjta ka një kapacitet për përkujdesjen...

Zbatimi i gjuhës shqipe, sot u kërkua donacion dhe transferim i përvojave të shteteve me më shumë gjuhë zyrtare

Sot në hapësirat e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë u mbajt mbledhja e parë koordinatave e donatorëve e organizuar nga ana e zëvendëskryeministrit për...

“Pse nuk merret në pyetjet Kadri Veseli nga prokuroria?”, kështu përgjigjet ambasadori britanik

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, u ka dhënë komentuesve mundësinë që ta pyesin në Facebook për çfarë duan.“I nderuar Ambasador, pse nuk mirret...

LAJMI FUNDIT: Arr.estohet Maradona

Futbollisti i famshëm argjentinas Diego Maradona u arr.estua në aeroport sot pasi ish e dashura e tij e ak.uzoi për shkak të një borxhi...

Osmani: Pa u zbardh rasti i Kumanovës asnjë person që ka qenë me Ivanovin s’duhet të jetë ….

Zv. Kryeministri Bujar Osmani në lidhje me emërimin e Erolld Musliut në krye të Agjencisë për zbulim ka deklaruar:“Vendimi i djeshëm i presidentit na...

Reformat për fushat e Kaptillut 23, BE-ja t’i fillojë negociatat me Maqedoninë e Veriut

Bashkimi Evropian duhet t’i fillojë negociatat me Maqedoninë e Veriut me qëllim që të inkurajohet për përkushtimin e saj në periudhën e kaluar në...

U përgjua duke porositur dro*gë, dorëhiqet për…

Deputeti maqedonas i LSDM-së Pavle Bogoevski ka dhënë dorëheqje nga funksioni i tij në Kuven, pas publikimit të përgjimev ku ai dëgjohet kur porosit...

Zaevi shkarkon të gjithë kryetarët e degëve komunale, arsyeja…

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi sot se ka sjell vendim për shkarkimin e të gjithë kryetarëve të degëve komunalë të LSMD-së.“Mbrëmë...

Erolld Musliu flet pas reagimeve të BDI-së (VIDEO)

Erolld Musliu, drejtori i ri i Agjencisë për Zbulim, ka refuzuar që të komentojë deklaratat e anëtarëve të BDI-së, se janë të shqetësuar pas...

Zaevi i përgjigjet BDI-së

Kryeministri Zoran Zaev vlerëson se emërimi i Eroll Musliut për drejtor të ri të Agjencisë për Zbulim është kompetencë e presidentit të shtetit.“Presidenti din...

Osmani: IRI në mënyrë të pakthyeshme është e ndërtuar në zhvillim politik dhe demokratik të vendit

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, mbajti takim me drejtorin e Institutit Ndërkombëtar Republikan (IRI) për Evropë, Pol Makarti dhe Drejtorin e...

Po ulet niveli i ujit të lumenjve

Niveli i ujit gati në të gjitha lumenjtë në vend është më i vogël nga mesatarja për majin dhe shënon ulje të vogël...

Muki e provokon Artan Grubin dhe Bujar Osmanin

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri, ka reaguar përmes një postimi në facebook, pas deklaratë së zëvendëskryeministrit Bujar Osmani,i cili ka kritikuar vendimin e presidentit...

Dy intelektualet shqiptare pjesë e kabinetit të presidentit Pendarovski

Profesoresha e Universitetit të Evropës Juglindore, Besa Arifi do të jetë këshilltare për punët ligjore të presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski. Ajo...

Jep dorëheqje deputeti i LSDM-së, ja emri dhe fotografia e tij! (Video)

Deputeti i lsdm-së, Pavle Bogoevski ka dhënë dorëheqje nga posti i deputetit në Kuvend. Në fillimin e seancës së sotme, pasi deputetët e VMRO-DPMNE-së...

Veseli: Nëse del se jam i përfshirë në videon ku më përmendet emri, jap dorëheqje

Kryeparlamentari Kadri Veseli është deklaruar për videon me fajde ky i përmendet edhe emri i tij. Në një konferencë për media ka thënë se...

(VIDEO) Aks*ident i rëndë kamioni dhe veturat kthehen përmbys nëPrilep

Një ak*sident i rëndë ka ndodhur në rrugën që të shpie në Peilet ku një kamion është rrokullisur thuhet se ka edje v*iktima në...

Ministri Ademi: Vendimet në arsim duhet të merren në bazë të analizave të thella dhe jo perceptimeve

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi ishte nikoqir në debatin e hapur “Vizioni i qartë për arsim cilësor” që u organizua në bashkëpunim...

OSMANI: Franca fuqishëm mbështet integrimet evropiane të vendit (FOTO)

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, së bashku me Ambasadorin e Republikës së Francës, Kristijan Timonie kanë fjalën hyrëse në seminarin ndërkombëtar...

Zaev ka shkarkuar kryetarët e degëve komunalë të LSDM-së

Kryeministri Zoran Zaev deklaroi sot se ka sjell vendim për shkarkimin e të gjithë kryetarëve të degëve komunalë të LSDM-së.“Mbrëmë solla vendime, ndërsa sot...

Agjenti maqedonas që di shumëçka për rastin e Kumanovës gjendet në Greqi, ja detajet?!

Ish-shefi i njësisë antiterr.oriste të MPB-së në Maqedoni, Dejan Vuçkoviq i cili po vuan bu.rg në Greqi, kërkon që të mos ekstradohet në Maqedoni,...