Temperatura deri në 36 gradë gardë dhe UV 9

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët mesatare verilindore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë midis 12 dhe 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 2 8 deri 36 gradë Celsius. UV indeksi do të arrijë 9.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë të dobët mesatare verilindore. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës deri në 34 gradë Celsius.

Në ditët në vijim do të vazhdojë periudha me diell dhe i ngrohtë me vranësira të matura lokale. Nga e marta në orët e pasdites në zonat malore do të ketë kushte për paqëndrueshmëri të izoluar me shi afatshkurtër dhe bubullima.

Komentet

komentet

Loading...