Tirana nën dëborë, zbardhet përmendorja e Skënderbeut

Monumenti i heroit kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu i mbuluar nga bora. Prej disa oresh bora ka mbuluar Tiranen, nje ngjarje e rralle kjo per kryeqytetin. I ftohti i acarte dhe temperaturat e uleta kane paralizuar normalitetin ne shume zona te Shqiperise dhe mendohet se jane bere shkak per vdekjen e 8 personave./r/n/r/nThe monument of the Albanian National hero Gjergj Kastrioti Skanderbeg covered by snow in Tirana's main square. Low temperatures, unusual for Albania, cause the death of 8 people and blocks of many the roads and highways.

Meteorologët kishin paralajmëruar që edhe vendet e ulëta do të përfshiheshin nga reshjet e dëborës. Prej dy ditësh i gjithë territori i Shqiërisë është pushtuar nga moti i ftohtë dhe me temperatura të ulëta.

Sipas parashikimit të motit duket se dhe kjo javë do të ketë mot të paqëndrueshëm ku do të mbizotërojnë temperaturat e ulëta të shoqëruara me reshje bore dhe shiu.

Loading...