Turizmi gropë, kjo është situata në plazhet e Shqipërisë

Këto ditë janë piku i sezonit veror ku shqiptarët kanë lënë punët e tyre për të shijuar pushimet.

Por çfarë po ndodh në plazhet shqiptare?

Ndryshe nga vitet e kaluara, vija bregdetare e Shqipërisë është bosh.

Prej disa ditësh foto dhe video të xhiruara tregojnë se pushuesit e kanë braktisur Shqipërinë, pasi plazhet janë shumë pak të populluara.

Një foto e publikuar nga demokrati Edi Paloka vërteton të njëjtën gjendje në Durrës., pavarësisht se është fundjavë.

“E shtune, 4 gusht ora 11.00. Po na shkelin turistet me kembe…”- shkruan Paloka në mënyrë ironike.

Loading...
SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakIrani pushtohet nga protestat
Artikulli tjetër