U detyrua që ta lë futbollin veç pse kishte gjoksin gjigant dhe të pasmet e mëdha

Kur ishte ende adoleshente, cilësohej si një nga futbollistet më premtuese të futbollit amerikan të femrave, por sot nuk mund të thuhet e njëjta gjë, shkruan DailyMail.Abigail Ratchford e kuptoi shumë shpejt se e ardhmja e saj ishte në fushën e modës dhe braktisi futbollin, për t’iu përkushtuar modelimit, përcjellë GazetaBlic.
26-vjeçarja amerikane ndiqet nga rreth 8.2 milionë fansa në Instagram dhe është imazh i disa prej kompanive më me emër të modës.Format e saj të bujshme përfundojnë shpesh në kopertinat e mediave rozë, përderisa Abigail shpërndan shpesh foto edhe me fansat e saj në Instagram.Ajo thekson se nuk ka gabuar aspak që hoqi dorë nga pasioni për sportin, për t’iu përkushtuar një tjetër fushe tashmë, ku edhe po shkëlqen. / © DailyMail – GazetaBlic /