Zbulohen 4000 pako cigare të fshehura në hyrjen e kalimit kufitar të Preshevës

Doganierët në bashkëpunim me policinë në hyrjen e kalimit kufitar të Preshevës penguan shoferin e kamionëve nga kontrabandimi i më shumë se 4.000 cigareve në valixhe, njoftoi sot Drejtoria Doganore e Serbisë, përcjell presheva.com.

Kontrabandimi u zbulua më 9 prill, kur një maune me targa maqedonase të ngarkuar me gypa gome për tregun italian erdhi në pikën e kontrollit.

Gjatë kontrollit, në valixhen e tij u gjetën një sër kutish cigare, kryesisht “Vinstones”, “Rodea blu” dhe “Pal mall”.