Zeka: Publikimi i fotografive nga Flora Brovina janë bërë me këshillën e Veselit dhe…

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Milaim Zeka ka reaguar për fotot e publikuara nga deputetja e Kuvendit të Kosovës Flora Brovina siç thotë ai publikimi i fotove nga Brovina shkaktoi tërmet ngase sipas tij po flitet se kjo është bërë me këshillën e Kadri Veselit.

Zeka këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook ku ka shkruar se më vjen keq qe fjalimi im sot doli qe është i vërtetë. Thash se çdo gjë po bëhet për vota. Edhe v*iktimat për vota. Edhe te pagjeturit janë bere vota.

Ndryshe sot deputetja e PDK’së në seancën e thirrur nga shefi i saj Kadri Veseli publikoi një fotografi të një vajze që po dh***ohej nga disa ushtarë. Tha se vajza është shqiptare nga Kosova ndërsa ishte dh***ar nga forcat serbe.

Postimi i plotë:

Dy ngjareje teper te renda sot ne Kuvend

Publikimi i fotove nga Flora Brovina shkaktoi termet. Po thuhet se e ka ba me keshillen e Kryetarit Veseli.