Zhdukni poret e hapura njëherë e përgjithmonë, me këta përbërës natyral

Poret janë hapje të vogla në lëkurë që e lejojnë atë të marrë frymë.
Ato janë pothuajse të pamundur për t’u parë me sy të lirë, por mund të rriten në madhësi kur bëhemi më të moshuar, transmeton lajmi.net.Poret e zgjeruara duken vërtet të jo-estetike dhe mund të prishin pamjen tuaj, prandaj të gjithë dëshirojnë ta zgjidhin problemin sa më shpejt që është e mundur.
Në vend të përdorimit të produkteve dhe trajtimeve komerciale, provoni të përdorni këto mjete natyrale kundër poreve të zgjeruara:Xhel Aloe VeraAplikoni një xhel të freskët të Aloe Vera-s në fytyrën tuaj dhe lini atë të funksionojë brenda natës, pastaj pastroni fytyrën me ujë të vakët në mëngjesMaska me të bardhën e vesëPërbërësit1 e bardhë e vesë2 lugë bollgur2 lugë lëng limoniPërgatitjaPërzijini përbërësit mirë derisa të krijohet një përzierje homogjene, pastaj aplikojeni në fytyrë dhe lini atë të ketë efektin e saj për gjysmë ore. Pastrojeni me ujë të ftohtë në fund dhe përsëritni procesin çdo ditë për rezultate më të mira.